16.01.2022, 21:33

Müjdeler var Uşak’ımın toprağına taşına Bu projeler ne işler açtı başıma

Uşak Belediyesi internet Sitesi’nde 7 Ocak tarihli bir yayında “Uşak Belediyesi tarafından daha önce gerçekleştirilen ancak CoVid-19 tedbirlerine uyum sağlamak için bir süreliğine ara verilen Gönül Buluşmaları, dün akşam Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan etkinlikle yeniden başladı” deniliyor.

Haberin benim ilgimi çeken kısmı ise şöyle:

“Başkan Çakın’ın açılış konuşmasının ardından mikrofonun vatandaşlara geçtiği toplantıda soru ve talepler yanıt buldu. Millet Bahçesi içerisindeki araç yoğunluğundan duyduğu rahatsızlığı dile getiren bir vatandaş, cevap olarak bir müjde ile karşılaştı. Başkan Çakın, duruma vakıf olduğunu belirterek, “O bölgeyle ilgili sözleşme imzalandı. Yakın zamanda kazmayı vuracağız ve bir katlı otopark inşaatı için çalışmalara başlayacağız” ifadelerini kullandı.”

Şimdi filmi biraz başa saralım ve 19 Eylül 2021 tarihli Uşak’ın yerel gazetelerini tarayalım. Karşımıza şöyle bir haber çıkmasın mı?

Bölgeye 2 katlı yer altı otoparkı inşa edileceğini belirten Başkan Çakın, “İlimizin ihtiyaçlarının başında otoparklar geliyor ve bu bağlamda Millet Bahçemizin bulunduğu bölgede bir yeraltı otoparkına ihtiyaç duyduğumuzu, göreve geldiğimizden bu yana sürekli ifade ettik. Bu noktada TOKİ ile de görüş birliğindeyiz ve 2 katlı yer altı otoparkının yapımı için gerekli süreci başlattık. Buraya yapılacak olan otopark, önemli bir eksikliği giderecektir” diye konuştu.

Şimdi 7 Ocak 2022 tarihinde Millet Bahçesi’ne tek katlı otopark müjdesini veren Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın.

19 Eylül 2021 tarihli yani çok değil 3 ay önce TOKİ ile görüş birliğinde olduğunu belirtip Millet Bahçesi altına 2 katlı otopark yapılması için süreci başlatıldığını açıklayan da Başkanımız Sayın Mehmet Çakın…

Kurban olam, yol ver geçem Millet Bahçesini son bir olsun yakından görem

Sanırım, 11 Ocak 2021 tarihinde de AKM’de bir basın toplantısı düzenlenmiş, burada Sayın Çakın, yanında AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul’la “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutlamış ve millet bahçesi altına yapılması planlanan otopark yapımı ile ilgili şu bilgileri vermişti:

“Sayın Uşak Milletvekillerimizle bastırdık ve 20 Eylül 2020 tarihinde yapılan Millet Bahçesi ihalesini iptal ettirdik. İptal nedenimizde yer altına yapılacak otoparkın tek katlı olmasıdır. Yeni ihalede projede 2 katlı otopark yer alacak ve Uşak merkezinde otopark sıkıntısı azalacak.”

Allah sizi inandırsın; kimseyle kişisel bir meselem yok. Ancak, Uşak için yapılamayan projeleri gördükçe içim kanıyor ve bu zikzaklarla Uşak için hayırlı hiçbir işin bitirilemeyeceğini düşünüyorum.

Toparlarsam:

  • 25 Ağustos 2020 tarihinde TOKİ Uşak Millet bahçesi için ihale düzenliyor. Projede tek katlı otopark Uşaklının ihtiyacı karşılamayacağı için 2 katlı otopark olması için AK Parti Uşak milletvekilleri ve belediye başkanın baskısı ile iptal ediliyor.
  • Sonra 14 Ekim 2021 tarihinde TOKİ tarafından yeni bir ihale düzenleniyor. Otopark tek katlı oluyor
  • Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın’da 7 Ocak’ta Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile yaptığı gönül buluşmasında ballandıra ballandıra tek katlı otopark yapılacağını müjde olarak veriyor.

Bende mi bir tuhaflık var? Uşak için yapılan her proje; “Dön baba dönelim” misali durmadan başa döndüğü için mi yapılamıyor? Resmen beynim yandı.

Tapu tapu 9 bin 261 metrekare inşaat alanına sahip ve toplamda 78 bin 035 metrekare alanı kaplayan Uşak Millet Bahçesi, plan ve program olmadığından keyfe kader mi yapılıyor? Yoksa birilerinin rantı uğruna mı bir türlü yapılmıyor? Bu soruların en kısa sürede cevap bulması gerekiyor.

Aynı sıkıntı yıllardır, Uşak’ın 29 kilometrelik çevre yolunda da yaşanıyor. Neredeyse 10 yıldır bitmek bilmiyor.

Defalarca yazdım söyledim. Kişisel olarak kimseyle ve hiçbir kurumla sıkıntım yok. Derdimiz; Uşak için bir şeyler yapılması ve hayata geçirilmesi. Ama görüyorsunuz işte. Son birkaç yıldır Uşak için hiçbir proje tamamlanmıyor ve sonuçta milletin parasına yazık oluyor.

Muhalefeti kim yapması gerekiyorsa o yapsın. Benim derdim Uşak’a hizmet gelmesidir.

Yorumlar (2)
ALİ BEY 4 ay önce
otobüslerin kart ile binişler için yapılan çalışmalar başka bahara kaldı herhalde
Harun Gök 4 ay önce
Hidayet Bey, gerçektende çok üzülüyorum bunları görünce. Suç Sayın Belediye Başkanı Çakında değil, suç direkman AKP'de. Gidin artık ya, düşün ülkenin yakasından bıktık sizden, fayda değil direk zarar veriyorsunuz. Çok özür dilerim Kişilerden ve Şahıslardan ama hem ülkenin hemde Uşakın durumunu görünce bu Düşüncelere sahip olmamak mümkün değil tabiiki seviyorsanız ülkenizi ve memleketinizi yoksa kim kime dumduma salla kafanı al maaşını ama olmuyor işte. Yahu bu nasıl bir Akıl bu nasıl bir Mantık Kentpark yada Millet Bahçesine Yeşillik yapın Betonlaştırmayın dedikçe sanki inadına yapar gibi tek katlı Otopatk yaoacaklarmış böyle birşey olanaz yahu olamaz bu hainliktir kimse kusura bakmasın. Oraya Beton dikip katlı otospark yapacaksanız hiç yapmayın kardeşim Uşak bunu haketmiyor Ben karşıyım, her Uşaklının da bu Otoparka karşı gelmesini istiyorum yeter ya. Yapılacaksa yeraltı otoparkı yapılsın iki katlı yeraltı yapılacaksa yapılsın yerüstü tek katlida olsa OTOPARKA HAYIR .NO BETON, YES PARK. Bunların aklı tutulmuş. LÜTFEN UŞAK'A BİRŞEY YAPMAYIN, UŞAK'I DAHA BERBAT ETMEDEN BIRAKIN UŞAKIN KADERİYLE OYNAMAYI