Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin

Depremle ilgili yaptığı değerlendirmeler ile adından söz ettiren Naci Görür, vatandaşların yakından takibinde yer alıyor. Naci Görür, önümüzdeki seçimlere değinerek kritik bir açıklamada bulundu.
Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin

Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin - Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşandı. Daha önce bölgede deprem beklendiğini kaydeden Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, olası depremlere ilişkin değerlendirmeleri ile gündemde yer alıyor. Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "önemli uyarı" diyerek deprem ve seçim mesajını paylaşarak bu kez şaşırttı. 

NACİ GÖRÜR'DEN SEÇİM VE DEPREM AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Görür, ‘Önemli bir uyarı’ ifadeleriyle yaptığı paylaşımlarda önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görür, ''Şimdi sınav zamanı'' diyerek ''Hatırlarsanız, birçok yazışma ve televizyon konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiçbir mitingde pankart açmadığımızı söyleyip durdum. Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: ‘Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin’ dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. 'EYT'liler kadar bile olamadık' dedim. Şimdi sınav zamanı.'' ifadelerine yer verdi. 

''BU KISTASA GÖRE PARTİ TERCİHİNİZİ DEĞİŞTİRİNİZ''

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Görür, ''Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var. Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği ‘deprem dirençli kentler’ kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz. Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve er geç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle.'' diyerek açıklamalarına son verdi.

İlgili Haberler