Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin

Depremle ilgili yaptığı değerlendirmeler ile adından söz ettiren Naci Görür, vatandaşların yakından takibinde yer alıyor. Naci Görür, önümüzdeki seçimlere değinerek kritik bir açıklamada bulundu.

GÜNCEL 05.03.2023, 13:53

Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin

Depremle ilgili yaptığı değerlendirmeler ile adından söz ettiren Naci Görür, vatandaşların yakından takibinde yer alıyor. Naci Görür, önümüzdeki seçimlere değinerek kritik bir açıklamada bulundu.

GÜNCEL 05.03.2023, 13:53
Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin

Yer Bilimci Naci Görür bu kez deprem ve seçim açıklaması yaptı! Asla oy vermeyin - Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkım yaşandı. Daha önce bölgede deprem beklendiğini kaydeden Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, olası depremlere ilişkin değerlendirmeleri ile gündemde yer alıyor. Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "önemli uyarı" diyerek deprem ve seçim mesajını paylaşarak bu kez şaşırttı. 

NACİ GÖRÜR'DEN SEÇİM VE DEPREM AÇIKLAMASI

Prof. Dr. Görür, ‘Önemli bir uyarı’ ifadeleriyle yaptığı paylaşımlarda önemli açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görür, ''Şimdi sınav zamanı'' diyerek ''Hatırlarsanız, birçok yazışma ve televizyon konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiçbir mitingde pankart açmadığımızı söyleyip durdum. Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: ‘Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin’ dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. 'EYT'liler kadar bile olamadık' dedim. Şimdi sınav zamanı.'' ifadelerine yer verdi. 

''BU KISTASA GÖRE PARTİ TERCİHİNİZİ DEĞİŞTİRİNİZ''

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine ilişkin kritik açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Görür, ''Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var. Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği ‘deprem dirençli kentler’ kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz. Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve er geç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle.'' diyerek açıklamalarına son verdi.

Yorumlar (8)
Ahmet 3 ay önce
O zaman kentsel dönüşüme karşı çıkan sürekli mahkemeye koşan kişiye oy verme
Bedriye 3 ay önce
Kentsel dönüşümde evini sanki ücretsiz mi veriyor. Bir dünya yine ödeme yapıyorsun. Milletin maddi durumu olmadığı için yine kentsel dönüşüme karşı çıkıyor. Herkes ister yeni evde oturmak. Az kafanızını çalıştırın.
Kâmil Sönmez 3 ay önce
Kentsel dönüşümü engellemek için ellerinden gelen her fırsatı kullanan muhalefetin Allah belasını versin. Binlerce cana sebep oldular. Naci hocamız da "Ulan siz ne yapıyorsunuz" diyemedi, bu gün bülbül gibi şakıyor.
Asfalt Rıza 3 ay önce
Yerinde kentsel dönüşüme kimsenin itirazı yok ,ama milletin oturduğu yerli riskli bölge ilan edip onları şehrin dışına sürerek arsalarını Araplara peşkeş çekersen kusura bakmayacan ağa. Allaha da havale ederim Mahkemeyede koşarım.
Hakan 3 ay önce
Kentsel dönüsüm bütün binalari yıkildi ilçemiz yok oldu sizneyden basediyorsunuz
Atmaca 3 ay önce
İmar affı diye bir şey hatırlıyorum her binaya imar verip yasallastirilan ucube yapıları Siz bu ülkede yasamiyor musunuz?
Osman AYDIN 3 ay önce
Naci hoca dogru soyluyor bu gune kadar muhalefet hep engelledi kentsel donusumu yaptirmadi muhalefetin gorevi mahkeme mahkeme dolasmak degildir dogruya destek yanlisa engel olmasi lazim gelir ama TURKIYEDEKI MUHALEFET HER SEYE KARSI CIKIYOR 12 MADDELIK MUTAKABATTA BU ACIK GORULUYOR SUNU DURDURACAM BUNU YIKACAM GINE ESKI TAS ESKI HAMAM KANIMLARI ENGELLEMEYE KALKARSAN BU ULKEYI TEKRAR IMF YE GERI ITERSEN YABANCILARA MAHKUM EDERSEN ASLA OY ALAMAZSIN KENTSEL DONUSUME ENGEL OLANLAR BU DEPREMDE OLENLERIN VEBALINDE KALMISTIR
Erdal 3 ay önce
Cahille sohbeti kestim neden arkadaş imarbarışıyla kentsel dönüşümü bir birine karıştırırsan birde bira tarafta sağlam bina yapıp süsü yokdiye kaçyüzbintl ceza ödeyenden birde dışı süslü içi mezar olan binalar var bunlar bizim le aynı cuma amazına girip aynı dua yı okuyolar Hans ve hasan hikayesi adamlar 60 yıl önce buğday silosu yapıyo yanına bizim hasan 5 sene önce yapıyo yarram sözde çok sağlam yaparya 60 yıllık buğday silosunda hasar yok bizim hasanınkıler yıkılıyo