16.11.2020, 01:18

UŞAK BİZİ BAĞRINA BASTI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ

www.usakgundem.com  İnternet Sitesi olarak 2 Kasım tarihinden bu yana Allahın izni ile yeni bir yapılanma ile ve yeni bir ekiple yola çıktık.

Amacımız; Uşak’ta olup biten her türlü olayı sizlere ulaştırmak ve gerçek anlamda gazetecilik yapalım istedik. Amacımızı gerçekleştirmek için kolları sıvadık ve gece gündüz sizlere Uşak’tan haber ve bilgi ulaştırmaya çalıştık.

Amacımıza Ulaşabildik mi?

Evet!

Bu eveti niye dayanarak söylüyorum. Sizlerden gelen beğeni ve tıklamalar rekor düzeyde oldu. Geçen iki haftada beklemediğimiz kadar olumlu tepki aldık.

Siz Saygıdeğer Uşak halkının bizi beğenmesine ve takip etmesine çok sevindik.

Bu başarıyı yakalayan ekibimize canı gönülden çok teşekkür ediyorum.

Asıl en büyük teşekkürü ve şükranlarımı bizi onurlandıran siz Değerli okurlarımıza sunuyorum. Sizlerin bu beğenisine ve ilgisine layık olmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Yakında Uşak haberleri, www.usakgundem.com dan sorulur hale gelecek.

GEÇEN 2 HAFTADA NELER OLDU?

Yeniden yapılanarak çıktığımız yolculuk ne yazık ki 30 Ekim tarihinde yaşadığımız korkunç İzmir depreminin gölgesinde kalmıştı.

Bizde deprem sonrası, depreme yardım için inanılmaz bir hızla İzmir’e giden Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi ekiplerinin başarılı çalışmalarını takip ettik.

Depremde ölen uşaklı hemşerilerimizi, kurtarılan hemşerilerimizi, Rıza Bey Apartmanın Uşak’ta gözaltına alınan ve sonra İzmir’de tutuklanan Uşaklı müteahhidini ilk olarak sizlere biz duyurduk.

Sıcağı sıcağına Uşak ve deprem ilişkisini irdeleyerek,Uşak İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Ali Osman Doruk ile il röportaj yapan ilk basın kuruluşu biz olduk.

Geçen haftaya damgasını vuran en büyük olaylar zinciri ise koranavirüs illeti yüzünden yaşamını yitiren Uşak’ın değerli evlatlarının adını duyuran ilk ve tek basın kuruluşu olduk.

Keşke bu birbirinden kıymetli canlarımız yaşasaydı da böyle haberler yapmasaydık..

TÜRKİYE GÜNDEMİNDE DE YER ALDIK

Geçen hafta bir ulusal atv kanalında canlı olarak bir programa çıkıp kendisinin Karahallı ilçesinde bir aileye evlatlık verildiğini ve öz ailesini aramak için televizyona çıktığını söyleyen Sayın Mesut Dilbaz ile temasa geçen arkadaşlarımız, bu ilginç haberi de yayınladıktan sonra sevindirici gelişmeler oldu.

Haberimizi gören Manisa Turgutlu ilçesinde yaşayan Aydoğdu ailesi bizi arayarak Sayın Mesut Dilbaz’ın kendi çocukları olabileceğini bizim vasıtamızla kendisi ile temasa geçmek istediklerini belirttiler. Bizde bunun bir insanlık vazifesi olduğunu düşünerek yardımcı olduk.

Gazetecilikte haber ve fikir takibinin ne kadar önemli olduğunu burada da gördük. Aydoğdu ailesinin öyküsü de başka bir haber konusu oldu. İkiz çocuklardan birisinin doğum sırasında ölü olduğunu söylemişler. Ancak bebeğin ne ölüm kaydı, ne de mezarı varmış. Aile Mesut beyin öldü dediği çocukları olmasından şüphe duyuyordu.

Bu haberimizin ardından, Mesut Beyin çıktığı atv “Müge Anlı ile Tatlı Sert programından arayarak bizden Aydoğdu ailesinin iletişim numaralarını istedi.

Haftanın son resmi iş gününde Uşak’ın ciddi bir su sorunu olduğunu, cididi tasarruf tedbirleri alınmasa çok kısa bir süre içerisinde susuzluk tehlikesi yaşayacağımızı yine bir araştırma haberi ile tüm Uşak’a duyurduk

Tabi, Uşak’ın göz bebeği Uşakspor’u da adım adım takip eden . tek basın kuruluşu olmaya devam ediyoruz.

Bizi biz yapan Siz Değerli okurlarımızla daha güzel haberlerde buluşmak dileği ile..

Yorumlar (7)
Nadire erdoğan 3 yıl önce
Basarilar diliyorum.Allah yardımcınız olsun.biz 65 yaş üstünü korumuyorlar ölüme mahkum ediyorlar.nedeni şu. Bizler kan tahlilinimizi ne zaman yaptıracağız.11 kan alımı duruyor.erkenden banka işimi yapıp gelen ben 11 den sonra kalabalıkta işimi nasil giricem.e.devlet ptt den 11 de gidip nasil alınır.suriyelikerden adım atilmiyorki.ptt ata park gibi bir yerde bu işi çozemezdi.hem alan geniş.nesafeyede uygun yer.bunlar benim problemlerim.tesekkur ederim.
Banazlı 3 yıl önce
Yeni çalışma hayatınızda üstün başarılar diliyoruz. Bir Banazlı olarak sayfanızı sıkı takip ediyorum. Biz her zaman sizin yanınızdayız.
Mehmet 3 yıl önce
Başarılar Allah yolunuzu açık etsin
Zafer öztürk 3 yıl önce
Hidayet bey köylüm olarak sizinle gurur duyuyorum başarınızın devamını dilerim
Gökhan 3 yıl önce
Başarilariniz daim olsun....
Gulpinar karaaslan yolunuz acikolsun 3 yıl önce
Yolun uz açık olsun
Gulpinar karaaslan 3 yıl önce
Seranova ne zamanda açılacak