03.06.2021, 00:00

“Yollar seni gide gide usandım”

www.usakgundem.com  İnternet haber sitesi, yeni yapılanması ile çıktığı bu yolda kısa sürede Uşak’ın sesi, gözü, kulağı ve vicdanı olmayı başardı.

İnternet sitemiz, artık bizim değil Siz Değerli Uşak halkının sitesi oldu. Bu yazımda sizden gelen yoğun şikâyetleri dile getirmeye ve izninizle kendimce yorumlamaya çalışacağım.

Mesela Katip Erhan isimli okurumuz, “Hayrınıza Ulubey yoluna ‘da bir el atın. Kaç haftadır yazıyorum size yorumlarda. Lütfen o yolu haber yapın insanların sıfır arabaları iki ayda hurdaya dönüyor ki sözde her sene yapacağız diyorlar” yorumunda bulunmuş.

Aslında Ulubey yolu, sanırım 2011 ya da 2012 yılında genişletilerek şimdiki halini almıştı. Eski hali gerçekten çok kötüydü. Kenarlarından biraz genişleterek şimdiki halini aldı. Ne yazık ki bir türlü yol bakım ve onarım işini beceremediğimiz için okurumuz Sayın Katip Erhan’ın belirttiği gibi onarım gören yollar bir yıl bile dayanmıyor. Olan vatandaşın araçlarına oluyor. Ekonomik kayıp ve zaman kaybı da cabası.

SAHİ GÜNEY ÇEVRE YOLU NE OLDU? 11 YIL GEÇTİ ÜZERİNDEN

Uşak’ın yol konusu açılmışken; Birçok okurumuz bize soruyor. Bizde yetkililere “soralım: “Yapımına 2010 yılında başlanan bu yol niçin bir türlü hizmete giremedi? Devletin ve milletin parasına yazık değil mi?  Topu topu 29 kilometrelik bu yolun yapılmadan geçen 11 yılda hem zaman kaybı yaşıyoruz hem de maliyet artışı yaşıyoruz.

29 kilometrelik Güney çevre yolu 11 yıldır niçin bitirilemedi? Bu konuda Uşak kamuoyu ve bizler bir açıklama bekliyoruz.

Şehir içi bazı sokak ve cadde yolları da araçlar için tuzak, oto tamircileri için para kaynağı haline gelmiş. Uşak Belediyesi havaların ısınması ile şehir içi yollarla biraz ilgilenmeye başlamış. Ancak birçok cadde ve sokakta yollar onarım ve bakım istiyor.

Yazımın en başta sizlere www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi’nin bizlerin değil, Siz Saygıdeğer Uşak’a ait hale geldiğini belirtmiştim. 

Bizim haber kaynağımızda Siz değerli Uşak halkıdır. Her zaman sizden gelen bilgi ve öneriler doğrultusunda hareket etmeyi prensip hale getirmişizdir.

“ZENGİN ARABASINI DAĞDAN AŞIRIR, FAKİR DÜZ YOLDA ŞAŞIRIR”

Geçtiğimiz Cumartesi günü yine sizden gelen bir ihbarı haberleştirdik. “Başkan yardımcısının eşinin villa inşaatı için yasakların canı cehenneme” başlığı ile yayınladığımız haberde,  “Bölme- Mavişehir arkasında bulunan ve Uşak Belediye Başkan yardımcısı Mimar Zeynep Ceylaner’in eşi Doğan Ceylaner’e ait olduğu ileri sürülen villalara giden yolun, iki haftadır, üzerinde Uşak Belediyesi yazan iş makineleri ve işçileri tarafından yapıldığını belirterek, yol çalışmasının özellikle pandemi nedeni ile sokağa çıkma yasağı bulunduğu Cumartesi ve Pazar günleri yapılmasının da vatandaşların tepkisine neden olduğunu” belirtmiştik.

Hatırlarsınız, OEPAŞ 2019 yılı Eylül ayında elektrik hatlarının yer altına alınması için bir çalışma başlatmış, işi bittikten sonra bozulan yol ve kaldırımlar bir yılı aşkın öylece kalmıştı.

Hani halk arasında meşhur bir söz vardır: “Zengin arabasını dağdan aşırır, fakir düz yolda şaşırır” diye.

Halkın geçtiği ve yol sokaklarda başkan, başkan yardımcıları oturmuyor ki; Uşak belediye ekipleri gece gündüz demesin, sokağa çıkma yasağı dinlemesin. Günde 30 saat çalışsın.

Öyleyse Uşak halkı olarak düz yolda şaşırmaya devam edebiliriz.

Yorumlar (9)
ali 2 yıl önce
milletvekili seçimlerinde vekillerimizle denk geldim ve kendilerine şu soruyu yönelttim. "bir çok şehire gidiyoruz ve bu şehirlerin ilçeleri ile bağlantı yolları ya duble yol yada eli yüzü düzgün, neden bizim yollarımızı ve organize giriş çıkışlarımızı düzeltemiyoruz" dedim. vekil ise "bu yollar yoğunluğa göre bakılıp karar veriliyor" deyip kesdirip attı. yav arkadaş Kütahya il sınırında yerden arabamı çıkıyor, neyse. sonradan vekilin haberi bile yok Gediz yoluna bizim tarafa yol yapımı başladı bir ay içerisinde. yani memleketimize yapılandan kimsenin haberi yok. söylediğiniz gibi düz yolda şaşırmaya devam edebiliriz. saygılar.....
Ü.n.şen 2 yıl önce
Yolların bitmesini isyiyorsanız
Menzil şeyhini eşmeye getirin oraya otoban yaparlar menzile yaptıkları gibi
dayı 2 yıl önce
lafta biz haram yemeyiz diyen yetkililer hamuduyla götürecekleri işleri yapmakla meşkuller haramzadeler
ömer 2 yıl önce
Uşak Sivaslı yolu da aynı yıllardır bozuk.Doğuda Güneydoğuda bile böyle bir yol yok.
Garib 2 yıl önce
Çalıyorsa bizim için çalıyor yenlerin nefes aldığı bir ülkede bunların olması kadar dogal bişey yok. Allah hepsinin belasını versin
Bilalo 2 yıl önce
Biri ulubeyli biri eşmeli mvekilleri yıllardır bu işi çözemedi umarım seçimde ulubeyli ve eşmeli oy kullanacak arkadaşlar bunu çözer
Arpaci 2 yıl önce
1 yasinda arabam var Ulubeyliyim alt takimlari gitmis
Cengizhan Bulut 2 yıl önce
Hidayet kardeşim çok güzel konulara deyinmissin tebrik ediyorum.Sizi eski adliye karşısında Turkcel den tanıyorum şimdiki görevinde başarılar kardesim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın