08.07.2022, 19:21

Tat alalım varalım yüce Allah’a erişelim birlikte nice bayramlara

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.

Vesile olalım kardeşliğe ve barışa. Yorulalım hepimiz yarınki uğraşa.

Tat alalım, varalım yüce Allah’a. Erişelim birlikte nice bayramlara…

Kalpler vardır sevgiyi yaşatmak için, insanlar vardır dostluğu paylaşmak için ve bayramlar vardır sevgi ile kucaklaşmak için.

Bizde kucaklaşalım, bu bayramda uzatalım birbirimize ellerimizi, kırmayalım gönülleri, Gönüller birbirine yaklaştıkça rahmet artar, bereket artar, muhabbet artar. Bayram işte o zaman bayram olur…

Kurban kaynaştırır, kurban paylaştırır, kurban zenginle fakiri kucaklaştırır. Kurban birliktir, beraberliktir, bir araya gelmektir; bayramla hâsıl olan manevi huzura hissedar olabilmektir. Şüphesiz her ibadetimiz Allah içindir, Allah’ın rızasını kazanmak içindir. Oruç ibadeti nefislerimiz için nasıl ki bir terbiye yöntemiyse, Kurban ibadeti de, bizler için teslimiyet ve sadakat dersidir. Bu öyle bir ders ki, bizlere sırf Allah rızası için nefislerimizden geçmeyi ve nefeslerimizden feragat etmeyi öğretir.

Yüce Allah, yüreğimizden sadakati, teslimiyeti ve muhabbeti eksik etmesin…

Kurban Bayramı dolayısıyla yola çıkacak olan sürücülerimizin trafik kurallarına uymalarını, sevinç günü olan bayramların keder gününe dönüşmemesi için dikkatli şekilde araç kullanmalarını önemle rica ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Allah’tan bu mübarek bayramın, ülkemiz, milletimiz ve İslam Alemi için hayırlara vesile olması, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor;

Uşaklı hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye’nin ve İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı kutluyor; hep birlikte daha nice bayramlara erişebilmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorumlar (0)