26.06.2021, 11:54

Devlet halkının yanında olduğu müddetçe devlettir

Köşe komşum Salih Kılınç Ağabey, köşesinde demokrasinin bir kültür olduğundan ve ve şeffaf olması gerektiğinden bahsetmiş. Bence yerden göğe kadar haklı.

Ancak, Uşak’ta son bir buçuk yıldır gerçekten oldukça demokratik ve şeffaf bir kurumun var olmasına tanıklık yapmanın sevincini yaşıyorum.

Sayın Mesut Gezer’in 2019 yılının sonlarına doğru Uşak İl Emniyet Müdürü olarak atanması ile kurumda bir takım değişiklikler hemen gözüme çarpıyor.

Öncelikle yeni Emniyet Müdürlüğü binası çevresinde yaşanan değişikliklerden bahsetmek istiyorum. Görmüşünüzdür belki polis kantini Uşak halkının hizmetine açılmış. Buradan çok hesaplı ve ucuz ev ihtiyaçlarını görmek mümkün.

Daha da önemlisi, Uşak Emniyet Müdürlüğü, Uşak Adliyesi, Ankara yolu karşısında bulunan Fevzi Çakmak İmam Hatip Ortaokulu ve Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde işi olan ve aşı olamaya gelen hemşerilerimizin civarda beklerken vakit geçirebileceği bir alan yoktu. Şimdi Polis kantini önüne konulan şemsiyeler altında masalarda oturup sohbet edebiliyor ve soğuk bir şeyler içerek serinleyebiliyor.

Emniyet Müdürlüğümüzün çevresi adeta çölün ortasında kalmış bir vaha görünümünde. İşte devlet olmanın gereği budur. Vatandaşın başında Demokles’in kılıcı gibi durmak değil, en çaresiz anında vatandaşın sorununu gidermektir.

Sayın Gezer ve ekibi, bununla da kalmamış eski bir tramvay, eski polis otosu ve kuyruklu piyano maketi ve saat kulesi ile çok hoş bir yaşam alanı oluşturmuş. Hele orada bir duvar var ki, duygulanmamak elde değil.

Siyah beyaz filmlerden kalma bize polis sevdiren, başta en baba komiser Hulusi Kentmen, Cibali Karakolunun baş komiseri Nejat Uygur, Bekçiler Kralı kemal Sunal, Zeki Alasya ve “Dikkat kan Aranıyor” filminde mesleği uğruna çocuğunu yitiren Komiser Ekrem Bora gibi sanatçıların yer aldığı duvar. Türk polisinin kadirşinaslığını da Sayın Mesut Gezer ve ekibi sayesinde göstermiş oluyor. Hepsine çok selam olsun.

İçeride yapılan düzenlemeler de Mesut Müdürümüzün personeline verdiği değeri gösteriyor. Futbol sahası, çimler üzerinde kamelyalar ve güllerden oluşan gülistan bahçeler.

Bilmiyorum belki de bana öyle geldi. Genç erkek ve kadın polislerin 7 den 70’e tüm Uşak halkına güler yüzlü ve nazik davranmaları çok güzel bir jest. Mesut Müdürümüzün güler yüzlü uygulamaları sayesinde çakı gibi kadın erkek polislerimize daha bir özgüven gelmiş. Gözleri bile ışıl ışıl parlıyor.

İŞTE ŞEFFAFLIK BU

www.usakgündem.com İnternet haber Sitesi olarak yola çıkarken “Bu haber sitesi, Uşaklının yani sizlerin sitesi” demiştik. Çok şükür Allah bizi utandırmadı. Sizler de sitemizden ilgimizi esirgemediniz.

Belki fark etmişinizdir. Neredeyse günün 24 saati Uşak’ta olup bitenlerden sizleri haberdar etmek için ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz. Gazetecilikte hazırlanırken en zorlandığımız haber türü, polisiye ve adliye haberleridir. Kim kime ne yapmış? Yaşı kaçmış? Nasıl olmuş? Nerede olmuş? Toparlayıncaya kadar canımız çıkar.

Sayın Mesut Gezer’in yeni uygulaması sayesinde basınımızın bu sorunu da ortadan kalktı. Şimdi ortalama bir haftayı bulan süreçte Uşak Emniyet Müdürlüğünün icraatları fotoğrafları ile bilgisayarlarımıza hazır geliyor. (Tabi burada Uşak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde kahrımız çeken emektarlara da unutmamak gerek. Onlara da bin selam olsun)

Uşak’ın güler yüzlü Emniyet Müdürü Sayın Mesut Gezer başta olmak üzere tüm Emniyet Müdürlüğü emekçilerine basın adına çok teşekkür ediyorum. Bizi bilgisiz bırakmadıkları ve şeffaf davranıp bütün icraatlarını hiç çekinmeden kamuoyunun takdirine sundukları için.

İşte özlediğimiz yönetici profili, kendine güvenen, güler yüzlü, çözüm odaklı, her zaman vatandaşının tepesinde değil, ona hizmet etmeye hazır duran.

Valla bu tarz yöneticileri çok özlemişiz.

Yorumlar (0)