28.12.2021, 00:38

Buna da şükür diyelim

Seçimler ne zaman yapılır? Bilemiyorum. Ama tüm vatan seçim sathına girmiştir. Bu kesin. Pehlivanlar meydana inip peşrev çekmeye başladı.

 

CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım, CHP Uşak İl binasında bir basın toplantısı düzenlemiş.  Yine hükümete ver yansın ediyor. Muhalefet olduğu için doğal olarak hükümeti eleştirecek tabi. 

Hükümeti eleştiren kim?

CHP UŞAK Milletvekili Özkan Yalım..

Sayın Yalım, vekili olduğu Uşak hakkında neler söylemiş?

Uşak Havaalanı’ndan bahsetmiş, bir de 19. Yüzyılda yaşamış Avusturyalı besteci Franz Peter Schubert’in ünlü “Bitmeyen Senfoni ”sine taş çıkartacak Uşak Güney Çevre yolu hakkında bir iki kelam etmiş.

Buna da şükür. Hem de binlerce şükür…

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak bir yılı aşkın zamandır, vatandaşın paralarıyla yapılması gereken b çevre yolunun 10 yıldan fazla neden bitirilemediğini iktidar partisinin yerel mensuplarına sorup duruyoruz. Kimseden gık çıkmıyor.

Muhalefetin yerel mensupları desen havaya bakıp ıslık çalıyordu. Sayın Yalım’ın ucundan kıyısından da olsa çevre yolu lafını etmesi, haber sitesi olarak yolumuzun doğru olduğunu gösterir.

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak yaptığımız haberlerin, yazdığımız yazı ve yorumların hiçbir siyasi parti, kişi, kurum ve STK tarafından doğrulanmasına ihtiyacımız yok. Böyle bir şey de beklemiyoruz.

Haber sitesi olarak tek derdimiz; Uşak’ın sorunlarını ortaya koymak, bu sorunların çözümü için, iktidar, muhalefet, Oda, STK hep birlikte çözüme kavuşmasını sağlamaktır.

Sorunların çözümü, hiç kuşkusuz ki iktidar partisi ve yerel mensuplarındandır. Ancak, başta basın olmak üzere bu sorunları dile getirmek de muhalefet partileri ve STK’ların görevidir.

Ne acıdır ki; Uşak’ta bırakın Uşak’ın sorunlarını dile getirmeyi, yukarıda belirttiğim gibi sorunları aktardığınızda havaya bakıp ıslık çalan bir muhalefet anlayışı vardır. Tehlike karşısında başını kuma gömen deve kuşu misali durarak muhalefet etmek çağın çok gerisinde kalmış bir muhalefet anlayışıdır.

Güzel Uşak’ımızın; Hava kirliliği, çevre kirliliği, çevre yolu, yeni bir stadyum, tanıtım eksikliği gibi onlarca kangren olmuş sorunlarını bir yılı aşkın bir zamandır www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak dile getiriyoruz. Bu sadece bizim görevimiz olmamalı.

Bizim haber sitesi olarak kimseden efelik de metelik de beklediğimiz yok. Siyasete girmek gibi bir hevesimiz de yok.  Bizim de havasını soluduğumuz, ekmeğini yediğimiz ve suyunu içtiğimiz bu memlekete karşı bir borcumuz olduğunu düşünerek sorunların çözülmesini istiyoruz.

İşte bu bağlamda, Sayın Yalım’ın ucundan kıyısından da olsa Uşak’ın çevre yolundan bahsetmesi bizim açımızdan çok önemlidir. Kentimizin sorunlarına duyarlı olmak ve bu sorunların çözümünü istemek siyaset yapmak değil, çağdaş yaşam standartlarında yaşamak isteyen her Uşaklının hakkıdır.

Gazetecilik karın doyurmadığı için asıl işimi yaparken, sık sık Doğu ve Güneydoğu illerimize gitmek durumunda kalıyorum. Orada yaptığım gözlemlerde; kentlerin imar durumunu, alt yapılarını, kaymak gibi yollarını inceledikçe kahroluyorum.

“Asıl mahrumiyet bölgesi Anadolu’nun doğu ve güneydoğusu Uşak olmuş” diye hayıflanıyorum.  Ne çevre yolları ne de köy yolları bir türlü tamamlamammış. Gidin Eşme ilçesinin köylerine. Ne dediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Boşuna mı Eşme ve Karahallı gibi ilçelerde göreve başlayan devlet memurları Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görev yapmış sayılıyor sanırsınız.

Çok acıdır ki; Bahtsız Uşak ne iktidardan istediği nimetleri alabiliyor.

Ne de bu bahtsız kente sahip çıkacak bir muhalefet var.

Yorumlar (0)