HTC U11 Plus Çerçevesiz mi Olacak?

Akıllı telefonlardaki çerçevesiz ekran trendine HTC markası da katıldı. Yeni amiral gemisi olarak gündeme gelen HTC U11 Plus cihazların da neredeyse çerçevesiz görünümü olacağı haberi alındı.
HTC U11 Plus Çerçevesiz mi Olacak?

Mali açıdan her ne kadar faydası olmasa da bu senenin en beğenilen telefonlarından biri olan HTC U11 yeni üst modeliyle müşterilerinin karşısına çıkıyor. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre HTC U11 Plus çerçevesiz ekran trendine yabancı kalmak istemiyor.

Ekran ve Çözünürlük Özellikleri

HTC U11 Plus ismindeki yeni amiral gemisinde ekran özellikleri de epey tatmin edici. Ekran boyutu 5.99 inç olan cihazda 18:9 görüntü oranı yanında 1440x2880 piksel çözünürlük bulunacak. Söz konusu rakamlar başka bir cihazla benzerlik gösteriyor. O da LG V30 ve bu açıdan yeni telefonun çerçevesiz ekran sunma ihtimali çok fazla. Eğer bu iddialar kesinleşirse de HTC U11 Plus, orijinal versiyona göre ciddi bir sıçrama içerisine girmiş olacak. Eski modellerde çerçevelerin oldukça kalın olduğu düşünülürse fark da daha iyi anlaşılabiliyor. Yeni modelde marka, fazlalıklardan kurtulmayı hedefliyor.

12 Mp Arka Kamera

HTC U11 Plus amiral gemisindeki diğer teknik özellikler ise şöyle:

  • Snapdragon 835 yonga seti
  • Depolama kapasitesi 4GB RAM/64GB ve 6GB RAM/128GB
  • IP68 su geçirmezlik sertifikası
  • Arka kamera 12MP ve ön kamera 8MP çözünürlük
  • Edge Sense- kenar sensörleri

Tüm özellikleri ile HTC U11 Plus, firmanın bugüne kadar piyasaya çıkardığı en iyi telefon olma adayı…

İlgili Haberler