Iphone X’in İnanılmaz Hızı

Henüz piyasada yer almasa da Iphone X hakkında birçok mesele konuşulmaya başlandı bile. Bu kapsamda son olarak bir internet sitesinde yapılan araştırma ve test sonuçlarına göre Iphone X gelmiş geçmiş en hızlı telefon olacak gibi durmaktadır. Hatta öyle ki bu sonuçlar aynı zamanda bilgisayarları dahi geride bırakmaktadır.
Iphone X’in İnanılmaz Hızı

Iphone X test sonuçlarına göre tek çekirdekle 4061 çok çekirdekle ise 9959 skora imza atmaktadır. Bu ise tüm Android telefonlar ile birlikte tüm Apple markalı cihazların da geride bırakılması anlamına gelmektedir.

Yoksa 6 Çekirdek Mi Var?

Bu veriler ile birlikte eski bir iddia yeniden gündeme geldi. Bu iddia ise A11 çipinin toplamda 6 çekirdeğe sahip olduğu yönündeydi. Bu kapsamda 2 çekirdek cihazın zorlandığı ağır işleri yerine getirirken diğer 4 çekirdek ise daha kolay olan arka planda yer alan işlemleri yerine getirmektedir. Bu sayede de ortaya son derece hızlı bir cihaz çıkmaktadır.

Iphone X’in bu verilerine en yakın ulaşan cihaz ise Ipad Pro olurken Android cihazlar arasından da Samsung Galaxy S8 2024 tek 6279 çift çekirdekli işlemci hızı ile ikinci sırada yer aldı. Görüldüğü üzere Iphone X en yakın rakibine dahi büyük bir fark atmayı başarırken kullanıcılarını da meraklar içerisinde bırakmaya devam ediyor. Ancak telefonun fiyatının da cepleri yakacak kadar çok olacağını ifade edebiliriz.

İlgili Haberler