17.06.2022, 13:23

Taç ve taht geçicidir, sen hiç gönüllere girdin mi..?

Cumhurbaşkanı tarafından 2 Mayıs 2022 tarih ve 2022/209 sayılı karar ile Uşak Valiliği görevine atanan Sayın Dr. Turan Ergün’e “Hayırlı uğurlu olsun” ziyareti gerçekleştirdik.

www.usakgundem.com İnternet Sitesinin patronu, can dostum, dünya durdukça yaşayası Sayın Hidayet Kıran Bey ile birlikte akşam 19.30’da Sayın Valimizi makamında ziyaret ettik.

Sayın Valimiz, 18 Mayıs tarihinde Uşak’a gelerek makamına oturmuştu. Yani tam bir ay olmuş. Gelir gelmez bir hafta olmadan ilçe ve beldeleri ziyaret etmiş, birçok köyü de aradan çıkarıvermişti.

Bir yandan bizim gibi durmadan hayırlı olsun ziyaretine gelenleri kabul ediyor, diğer yandan birkaç gün içerisinde gerek gördüğü kurum ve kuruluşlara iade-i ziyaretler yapıyor, diğer yandan etkinliklere katılıyor.

Bazen gece yarısı valilik önünden geçerken görevliler ve konumlara, valili binası önünde makam aracının başında beklerken valiliğin ışıkları da yandığını görüyor ve Sayın Valinin o saatlerde mesaide olduğunu düşünüyordum. Tabi, bu çetrefilli ve yoğun programı hazırlayıp, tereyağından kıl çeker gibi kazasız belasız yürütülmesini sağlayan Uşak Valilik Özel Kalem Müdür Vekili Sayın Buğra İnal Hocamızı ve ekibini de takdir etmeden geçmek olmazdı.

Neyse biz yine Hidayet Can ile randevu saati 19.30’da valilik makamına gittik. Tabi yolda da “Yahu Vali bey bizi yemeğe falan çağırmış olmasın” diye mavralar yapıyoruz. Meğer daha bizden sonra da gelecek birçok ziyaretçi varmış. Çalışma programı gece yarılarına kadar devam eden Sayın Vali güler yüzü ile bizi karşıladı ve buyur etti.

Valilik sosyal medya sayfasından da takip ediyorum. Gelen konuklarını asla makam masası başında değil, koltuklarla hazırlanmış, daha sıcak ve samimi bir ortamda ağırlamayı tercih ediyor.

Allah bana çene vermiş. Can Hidayet zaten fazla konuşkan değildir. Başladık konuşmaya. Bu arada Sayın Valimizin eşi Hülya Ergün Hanımefendi dizinden bir ameliyat geçirmiş. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.

Sayın Valimiz ile yaklaşık 40 dakikalık görüşmemiz, oldukça esprili ve keyifli bir ortamda geçti. Bizi kabul ettiği ve böylesine güzel bir ortam yarattığı için kendilerine bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyorum.

Sayın Valimiz, makamına oturmadan çiçek falan istemediğini belirtmiş. Çiçek almak isteyenlerin yeni yapılacak “Uşşak Aşevi” inşaatı için bağış yapmalarını önermiş.

Bizde Hidayet Can ile elimiz boş gitmeyelim diye, birlikte tespit ettiğimiz sorunları dosya halinde sunduk.

Sayın Valimize, Uşaklı ve gazeteci gözü ile yaşadığımı sorunları naçizane ifade etmeye çalıştığımızı söyledik.

‘Söyledik diyorum’ ama Hep ben konuşuyorum. Sayın Valimiz kibar, Beyefendi. “Biraz sus be adam” diyemediği için olsa gerek. Benden bir fırsatını bulunca Hidayet can’a dönerek sorular sordu. Biraz da onunla muhabbet etti.

Kendilerine Uşak’ı nasıl bulduğunu sordum. Dedi ki; “İnsanı sıcak, güler yüzlü. Alt yapı sorunu yok denecek kadar az olan güzel bir şehir”.

Sonra beni çok etkileyen ve hayata bakış açısını sergileyen bir söz söyledi:

“Ben Uşak’tan Vali olarak ayrılıp, ilerleyen zamanda sade bir vatandaş olarak Uşak’a döndüğümde bana açılan kapılar olsun yeter.”

Bende Sayın Valimizin bu sözünü öncelikle insanların gönlünde taht kurmak istediği şeklinde yorumladım.

Uşak Valisi Sayın Dr. Turan Ergün ile 40 dakikalık sohbet sonunda hakkında edindiğim izlenimler:

Çalışkan.

İşine âşık ve yöneticiliği iyi bilen.

Her şeyin merkezinde insan olduğunun bilincinde.

Gönüllerde yer almak isteyen bir yönetici…

Gönüllerde Kalmak Dileği ile …

Yorumlar (0)