Uşak’ımıza nazar değmesin Türkiye’de maviye boyanan 3 ilden birisi de Uşak oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 17-23 Temmuz tarihli haritaya göre; Türkiye’de vaka oranı düşük kabul edile mavi renge boyanan 3 il, Osmaniye, Kahramanmaraş ve ilimiz Uşak oldu.
Uşak’ımıza nazar değmesin Türkiye’de maviye boyanan 3 ilden birisi de Uşak oldu

Uşak, aynı zamanda yine ülkemizin batısında mavi olarak görünen tek il olmayı da başardı. Uşak Valisi Funda Kocabıyık, bu durumu memnuniyetle karşıladığını belirterek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Uşak halkını aşı olmaları ve tedbirlere uymaya devam etmeleri çağrısında bulundu.

DENETİMLER SÜREKLİ OLDU HALK AŞILANDI

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 17-23 Temmuz tarihli haritada, vaka oranı yüz binde 17,59 olarak belirlenen Uşak’ta yapılan sıkı denetimler ve vatandaşların kurallar ile tedbirlere uyması, vaka oranının yüzde 17,59'lara gerilemesini sağladı. Uşak dışında vaka risk haritasına göre Akdeniz Bölgesi'nden, Osmaniye ile Kahramanmaraş düşük riskli iller arasında yer aldı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Risk durumuna göre ilimiz mavi kategoride yer alıyor. Bu, siz kıymetli vatandaşlarımızın durumun ciddiyetinin farkında olarak bilinçli davranmasının eseri. Duyarlı davranarak tedbirlere uyan ve aşılanan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu durum bize bir kez daha gösteriyor ki toplumun tamamını kapsayan bir bilinçle hareket etmek, tedbirlere uymak ve aşı olmak salgın hastalıkları ortadan kaldırabilir. Lütfen aynı bilinçle davranış geliştirmeye ve sürdürmeye özen gösterelim. Tedbirlere uyalım, aşı olalım, virüs ile mücadelemizi başarı ile sonuçlandıralım” çağrısı yaptı.

(SALİH KILINÇ/HABER)

İlgili Haberler