KPSS 50 ve 60 puanla düz memur alımı başlıyor! Ehliyeti olanlar başvurabilecek

KPSS puanı olup, puanı düşük olan adaylara güzel haber geldi! Aktarılan son habere göre KPSS 50 ve 60 puanla düz memur alımı başlıyor! Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru şartları ve alım yapılacak kuruma ilişkin detaylar belli oldu.
KPSS 50 ve 60 puanla düz memur alımı başlıyor! Ehliyeti olanlar başvurabilecek

İŞKUR üzerinden yayımlanan son ilana göre Mersin ili Mezitli Belediyesi için personel alımı başlıyor. İlk defa atanmak üzere memur alımı yapılacak. Kadın erkek başvuran adaylar arasından yapılacak olan personel alımında KPSS 50 ve 60 puan şartı aranacak.

KPSS PUANIYLA MEMUR ALINACAK

Mezitli Belediyesi yayımladığı ilanda, “Mersin ili Mezitli Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda kadro unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır” ifadesini kullanarak detayları aktardı.

Yayımlana personel alım ilan metnine ek olarak kadro bilgileri şu şekilde:

kpss.png

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:

TC vatandaşı olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Belirtilen suçlardan mahkum olmamak

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir akıl hastalığı ya da bedensel engelinin olmaması

Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması ya da askerliğin yapılmış olmak

Belirtilen diğer başvuru şartlarını taşımış olmak

Adaylar sadece bir kadro için başvuru yapabilecektir!

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

zel.png

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için detaylar açıklandı. Belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını 28 Kasım ile 30 Kasım tarihleri arasında) Mezitli Belediye Başkanlığı Hizmet Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Atatürk Mah. Sanayi Cad. No: 24 - Mezitli/MERSİN adresine mesai saatleri içerisinde yapması gerekmektedir.