Devlet Su İşleri (DSİ) ilkokul, ortaokul, lise mezunu personel alımı yapıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) farklı iller üzerinden personel alımına çıkıyor. Aktarılan son habere göre DSİ ilkokul, ortaokul ve lise mezunları arasından personel alımı yapacak. KPSS’siz personel alımında detaylar belli oldu! İşte merak edilenler
Devlet Su İşleri (DSİ) ilkokul, ortaokul, lise mezunu personel alımı yapıyor

DSİ, yayımladığı personel alımında alımların daimi olarak yapılacağını açıkladı. Başvurular online olarak alınacak olup, son başvurular 17 Kasım 23.59’a kadar yapılabilecek. Devlet Su İşleri Bünyesinde çalışmak isteyenler için alımların şu anda Kars ili için yapılacağı belirtildi.

MEZUNİYET ŞARTI ARANIYOR

Aktarılan son habere göre başvurmak isteyenler için mezuniyet şartı şu şekilde ifade edildi:

“Başvuru yapan adaylar Son başvuru tarihinden önce Tarım Meslek Lisesi, Ziraat Teknolojileri Meslek Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Liselerinin '' Tarım Alanı , Tarım Teknolojileri ,Bahçe Bitkileri ,Tarla Bitkileri ,Süs Bitkileri ,Peyzaj , Tarım Alet ve Makineleri'' dallarından herhangi birinden mezun olmak yada ''Meb onaylı Bahçıvanlık Sertifikası''na sahip olması gerekmektedir”

Bunların dışında yayımlanan ilana göre detaylar şu şekilde:

  1. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
  2. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) kayıtlı olan yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde yerleşim yeri adresini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. Adres değişikliklerinde adayların e-Devlet üzerinden veya Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunda kayıtlı olan taşınma tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporunu İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
  3. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ALIMLAR DSİ 24. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NE YAPILACAK

Aktarılan haberin detaylarına göre kura sonucu atamaya hak kazanan adaylar için DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Kars ili faaliyet alanında istihdam edileceği ifade edildi. Alımlar bahçıvan mesleği için yapılacak.

KPSS ŞARTI YOK

Yapılacak olan alımlarda KPSS şartının aranmayacağı ifade edildi. Alımlarda en az ilkokul en fazla ise lise mezunları arasından işe alım yapılacak. Bahçıvan mesleği için yapılacak alımlarda çalışmaların daimi olacağı belirtildi.