İmkanı olan bugün sakın EVDEN ÇIKMASIN! 3’ü birden bastıracak SAATİ DE BELLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, resmi web sitesi üzerinden önemli bir açıklama yaptı. 21 Kasım güncel hava durum tahminlerine ilişkin açıklama yapan kurum, yağmur, kar ve fırtınanın aynı anda bastıracağını belirtti. Hemen hazırlığınızı yapın!
İmkanı olan bugün sakın EVDEN ÇIKMASIN! 3’ü birden bastıracak SAATİ DE BELLİ

Yapılan açıklamada özellikle Doğu Anadolu’da sıcaklıkların 2-8 derece civarında azalması batı kesimlerde de 2-6 derece arasında artmasının beklendiği belirtildi. Vatandaşların tedbirini alması ifade edilirken, çok sayıda il içinde yağış ve rüzgar uyarısı da peş peşe geldi.

METEOROLOJİ’NİN DEĞERLENDİRMESİ

Meteoroloji, yaptığı değerlendirmesinde bugünün hava durumuna ilişkin, “Ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batısının parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah saatlerinde Tokat, Siirt ve Sinop'un iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batı ilçeleri ve Antalya'nın batı kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Rize, Artvin, Ardahan, Hakkâri ve Van'ın güneyinin yüksekleri ile gece saatlerinden itibaren Muğla'nın Marmaris ilçesinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor” açıklamalarını yaparak özellikle bugün dışarıya çıkacak vatandaşları uyardı.

jaonya-kar-reu-1968264-2.jpg

YAĞIŞLARIN BEKLENDİĞİ BÖLGELER

Meteoroloji, 21 Kasım Salı günü için yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Yağışların; Rize ve Artvin kıyıları ile gece saatlerinden itibaren Muğla'nın Marmaris ilçesinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Rize ve Artvin'in iç ve yüksek kesimleri, Ardahan ve Hakkâri çevreleri ile Van'ın güneyinin yükseklerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (yerel su baskını, heyelan, görüş mesafesinde azalma, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

FIRTINA ÇIKACAK

Yapılan açıklamaya ek olarak rüzgar için de uyarı yapılarak, akşam saatlerinde sonra Ege kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerinden kuvvetli bir şekilde esmesi bekleniyor. Bu sebeple de yaşanabilecek sorunlara karşı vatandaşların tedbirini alması gerektiğinin altı çizildi.