03.09.2021, 14:49

Şu garip halimden bilen, canım muhalefetim Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?

CHP Uşak İl Başkanı Sayın Ali Karaoba, verdiği bir röportajda, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın 2 buçuk yıllık çalışma süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Tam takır bir bütçeyle 2 buçuk yıl iyi idare etti. Şahsen iyi bir insan olabilir, ama geçmişin hesabını sormalıydı” demiş.

Her ne kadar muhalefet partisi il başkanı da olsa takdir etmek, yapılanı beğenmek Sayın Ali Karaoba’nın en demokratik hakkıdır. Bir şey demek haddimize düşmez.

Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın’ın yaptıklarını ben beğenmem (Çünkü 2,5 yıldır ne yaptı? Bilmiyorum) Sayın Karaoba beğenebilir. Bunda bir sıkıntı göremiyorum.

Ama bir Uşaklı olarak bana yeterli hizmeti getiremeyen belediye, iktidar milletvekili, iktidar partisi il başkanını yönetimini eleştirmek hakkımsa sorunlarımı dile getirmeyen muhalefet partisini ve il başkanını da eleştirmenin en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum.

Örneğin, Uşak’ta hava kirliliği ile ilgili ölçüm sonuçları 2017 yılından bu yana niçin yayınlanmaz? O tarihlerde, Uşak bebek ölümlerinde ve kanser vakalarında iller sıralamasında hatırı sayılır bir yükseklikteydi. 4 yıldır Uşak’ın hava kalitesini öğrenemiyoruz. Konu aynı zamanda Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olan Sayın Dr. Ali Karaoba’nın da alanına giriyor. Bu konuda Uşak kamuoyunu bilgilendirirse çok sevinirim

Derelerin kirliliği, üç girişi olan Uşak’ın tüm girişlerinde kanalizasyon koktuğunu, belediyenin evsel atık tesisinin neden bir türlü yapılamadığını, Millet Bahçesi denilen yerin neden ucube bir şekilde beklediğini, otopark sıkıntısını, trafik keşmekeşliğini, çarpık kentleşmeyi, Uşak Havaalanın bomboş durduğunu, 10 yıldır 29 kilometrelik çevre yolunun ve YHT demir yolunun bitirilemediğini bu sütunlarda defalarca yazdım çizdim. .

Sayın Karaoba, Uşak’a geleli neredeyse 20 yılı dolduruyor. Niçin bu konuları dile getirmez? Niçin bu konuda eleştirmesi gerekiyorsa valileri, belediye başkanlarını ve vekilleri eleştirmez?

Uşak halkı, bu konulara katkısı olsun diye muhalefet görevi verdi CHP’ye

Eee…Hani nerede?

Yanılıyor olabilirim. Ama benim düşüncemdir, benim gözlemimdir. CHP Uşak İl Başkanı Sayın Ali Karaoba ve CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım, genel başkanlarının genel politika eleştirilerini tekrarlamaktan öte ileri gidememekte, Uşak için yapılması gereken ve yapılmayan hizmetlerin hesabını sormaktan itina ile kaçınmaktadır.

Yoksa Uşak’taki özel işlerine ket vurulmasından mı korkmaktadırlar?

Acaba neden?

Uşak’ta her şey çok mu güllük gülistanlıktır? Yoksa ben mi yerel yöneticilere karşı haksız ve insafsız saldırılar yapmaktayım?

Kim bilir? Belki de Sayın Karaoba, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın’ı beğenmiyordur da “İroni” yapıyordur.

Gazetecinin işi gücü şeytanlık, beni de durmadan şeytan dürtüyor.

Yoksa, “Yeriyor gibi yapıp övmek” benim bilmediğim yeni bir ironi sanatı mı?

YA ASIN YA DA DEDİKODUSUNU YAPMAKTAN VAZGEÇİN

Sayın Karaoba’nın, ““Tam takır bir bütçeyle 2 buçuk yıl iyi idare etti. Şahsen iyi bir insan olabilir, ama geçmişin hesabını sormalıydı” sözü de bana ne zamandır dile getirmem bir konuyu hatırlattı.

‘ Geçmişin hesabını sormak’ yani bir önceki Uşak Belediye Başkanı Sayın Nurullah Cahan’dan “Kardeşim belediyeyi niye bu kadar borçlandırdın? “ diye hesap sormayı anlıyorum.

Bu konu da ağızlarda çürümüş sakız oldu. Sayın Cahan, koltuğu terk edeli 2,5 yıl oldu. O koltuğu bıraktığı tarihte doğan bebeler yürüyor ve konuşuyor. Hesabını halefi AKP’li belediye mi sorar? Adalet mi sorar? Muhalefet mi sorar kim soracaksa sorsun. Adalete hesap versin.

Yok sorulmuyorsa da Sayın Cahan’ı günah keçisi yapıp her şeyin suçunu ona yükleyerek yargısız infaz yapmak bana doğru gelmiyor.

Sayın Cahan avukattır, Benim kendisini savunmama da ihtiyacı yoktur. Kendisi de şu konuyu iyi bilir.: Hukukta ‘masumiyet karinesi’ denen bir kavram vardır. Bu kavrama göre; suçu kanıtlanana kadar her zanlı masumdur.

Mevlana Hz. Der ki: “Dün dünde kaldı cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait, şimdi yeni şeyler söylemek lazım...”

Sayın Karaoba; Belediyenin kasasını tamtakır alıp 2,5 yıldır iyi idare eden şimdiki Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın, kentsel dönüşüm alanında 2 bloktan oluşan yeni belediye binasının arasına yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacak 2 katlı başkanlık makamının inşasına başladı da.

Belki bilginiz yoktur. Hiç bu konuda da sesiniz çıkmadı da…

Yorumlar (6)
AHMET KOZAK 2 yıl önce
Sayın Salih KILINÇ Bey Güzel bir yazı Emeğinize Yüreğinize SAĞLIK
Mahir 2 yıl önce
Hava kirliliği önemli değil makam odası daha mühim ege bölgesinde araştırma hastanesinde prof olmayan tek şehir Uşak herhalde
dayı 2 yıl önce
Salih abi ben yedigöbek uşaklıyım ama siz bizlerde bile fazla uşağa saip cıkıyorsunuz yüreğinize sağlık abi ben siyasetin yalanclık olduğunu oniki eylül dönemlerinde coçuk aklımla buldum siyasiler ekran karşısında sinkafın haddi hesabı olmaz dışarda canım cicim muhalefet yada iktidar herzaman halkı nasıl sömürürüz hesabındalar kardeş kardeşle kavga etsin biz kesemizi dolduralım aziz nesin doğru söylemiş halkı koyunabenzetmişyi ya doğru bi torba kömüre ,çay yağa tuza tamah edenler türkiyeyi satanları görmez halkın artık siyasilere şunu anlatması lazım sizler halk olmadan birer hiç siniz nerde bizim halkın yarısı hala padşahım çok yaşademekle meşkul padişah yaşıyor ama sen aclıktan ölüyorsun haberin yok ANLYANLAR ANLAR ANLAMAYANA SÖZÜMÜZ YOK
Remzi cankurt 2 yıl önce
Bu şehirde tek gerçek muhalefet İyi parti il başkanı Hakan Savaş vekil adayı göstersinler oy vereceğim
Ramazan akkaya 2 yıl önce
Ne yapılmadı yazar kardeş neden açıklamıyorsun sen belliki muhalefetin yazarısın hep eleştiri hep eleştiri
Fiko 2 yıl önce
Güzel yazı.