Son Dakika… Başhekim Avcıl affını istedi

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil’in istifa ettiği öğrenildi.

SAĞLIK 04.03.2022, 18:09

Son Dakika… Başhekim Avcıl affını istedi

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil’in istifa ettiği öğrenildi.

SAĞLIK 04.03.2022, 18:09
Son Dakika… Başhekim Avcıl affını istedi

İddialara göre; son zamanlarda Uşaklının başta randevu alamamak üzerine sağlık hizmetlerinden yakınması ve bu konuda tepkilerin artması Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı harekete geçirdi.

 

Vali Kocabıyık’ın başarısız bulduğu için Başhekim Avcıl’ın istifasını istediği, Başhekim Avcıl’ın da az evvel bir dilekçe vererek başhekimlik görevinden affını istediği Uşak kulislerinde konuşuluyor.

Doç. Dr. Mücahit Avcıl, 2020 Ekim ayında Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak atanmıştı.

(HİDAYET KIRAN / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (4)
Eşmeli 12 ay önce
Randevu sorunu başhekimliğin elindemi acaba, yoksa sekreterler ve sorumluları amirleri tarafından randevumu aldiriliyorda bitiyor. Randevuları önceden kim alıp dolduruyor bir sürü soru var.
Birde merak ettiğim gerçekten istifa mı istendi.
Doktorlara istedikleri maaş zammı verilmeyince onlarda fedakarlıktan vazgeçti ve 80-100 bakan hekim 40-50 hastadan fazla hasta bakmıyorlar. Bir başhekim zorla randevu dışı hasta baktirabikirmi? Bir yorumda gördüm bu kadar zamandır başarısızsa bu hastane tüm müdür müdür yardımcıları başhekim yardımcıları başarılılar mıki onlar Bashekimler giderken kalabiliyorlar.
Basın acikalamasinda müdür sıraları aldırıyor diyordu sekreterlere neden ismi verilmiyor? 2 veya 3 müdür var hastanede. Hastanelerde hiç bir idareci 5-6 yıldan fazla kalmamalı, helede çalışmayan üretmeyen var ise, bu iktidarda onların görevleride işleri de yok
Kırşehirli 12 ay önce
Çok yazık, istediği yöneticileri atatamayinca hemen harekete geçiliyor. Karalama kampanyaları , ayak oyunları, tezviratlar çıkartma, bunlar yakışmıyor.Siyasetin onayı alınmadan mi geliyor bu yöneticiler. Hastane başarısız ise demirbaş gibi duran 2-3 dönemdir hiç degişmeyen hastane idarecilerine bakın. Acaba onlar istemediği veya başarısız olmak istedikleri için mi başarısız olunuyor.
kerim 12 ay önce
gızlıdır adı altında kaydı tutulan hasta dosyalarını sıgorta sırketlerıne para karsılıgı peşkeş cekenlerde gorevlerınden uzaklastırılsın donmeyen dolap yok o hastanede...
Hasan 12 ay önce
Valla sadece randevu değil ultrason emar gibi durumlarda 5 6 ay sonrasına gün veriliyor bizzat ben 2 gün önce ultrason için ağustosun 8 ine gün aldım daha erken olmadığı söylendi bu zaman diliminde kötü bir hastalığım varsa maalesef çok geç kalınmış olacak... Sağlık sistemi maalesef bitmiş durumda.