Ümit Özdağ’dan Özgür Özel görüşmesi öncesi Meral Akşener’e ittifak teklifi!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ bir açıklama yaparak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ittifak teklifinde bulundu.
Ümit Özdağ’dan Özgür Özel görüşmesi öncesi Meral Akşener’e ittifak teklifi!

Türk siyasetinde yeni bir ittifak teklifi gündem oldu. Millet İttifakı’ndan ayrıldıklarını duyuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yeni bir ittifak teklifi yapıldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı teklif ile İYİ Parti ile ittifak kurmaya hazır olduklarını söyledi. Ümit Özdağ’ın bu teklifi CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Meral Akşener’i ziyaretinin hemen öncesinde geldi.

CHP DESTEK İSTEYECEK!

İttifak teklifinin gerekçesini de açıklayan Ümit Özdağ, “ Sayın Akşener, yarın sizi Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi Zafer Partisi'nin ortaya koyduğu, Atatürk'ün belirlediği devletin kuruluş felsefesini savunan protokolü değil, Öcalan'ın belirlediği eşit yurttaşlık adı altında federasyon ve bölünmeyi savunan HDP'nin yaklaşımını desteklediğini açıklayan Yeni CHP'nin yeni genel başkanı Özgür Özel ziyaret edecekmiş.

Sayın Özel, terörle mücadele çerçevesinde kayyum atanan belediye başkanlıkları konusunu ‘Kürt seçmenin’ seçme hakkının elinden alınması olarak ortaya koyarak çok tehlikeli sulara girdi. Sayın Özel yarın sizi HDP ile yaptığı yeni ittifaka davet edecek. Ve Sizden muhtemelen seçim işbirliği çerçevesinde bazı illerde CHP'nin İYİ Parti'yi desteklemesi karşılığında Ankara ve İstanbul için destek isteyecek.” dedi.

İTTİFAK ÖNERDİ!

Meral Akşener’e çağrıda bulunmaya devam eden Ümit Özdağ, “Gelin, bazı önemli noktalardaki anlaşmazlıklarımızı sonra çözülmek veya çözülmemek üzere erteleyelim. AK Parti ve CHP merkezli siyaset yapılanmasını Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sarsılmaz bir inanç temelinde kurulacak Zafer Partisi-İYİ Parti ittifakı etrafında oluşacak büyük bir vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi seçmen gücünün yaratacağı sinerji ile dağıtarak mevcut ikili kutuplaşmayı kıralım.

Size bu teklifi İYİ Parti'nin parti içi tartışmalarının yatışmasından sonra uygun bir ortamda iletmeyi düşünüyorduk. Ancak CHP'nin ziyareti ve size yönelik belirli grupların baskısını bildiğimiz için bu ziyaret öncesinde öyle kapalı kapılar ardında değil bütün Türk Milleti'nin önünde Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği ittifakı öneriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ’ın yapmış olduğu ittifak teklifi siyaset gündemine bomba gibi düştü. Meral Akşener ve İYİ Parti cephesinin bu teklife ne yanıt vereceği merakla beklenirken Ümit Özdağ’ın çıkışının çok kritik bir siyasi hamle olduğu yorumları yapılıyor.