02.03.2022, 13:34

Pazar günü Uşak’ta bir minibüs dolusu insan öldü

www.usakgundem.com İnternet Sitesi bir ayı aşkın bir süredir; Uşak’ın sağlık sorunlarını gündeme getiriyoruz.

Bizden sonra diğer yerel basın da konuya girince vekiller, yetkililer ufak ufak da olsa sorunun farkına vardılar ve düzelmesi için nihayet girişimlerde bulunmaya başladılar.

Geçtiğimiz hafta ilimizde önemli bir konuk vardı. AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hamza Dağ Uşak’a geldi.

Her ne hikmetse AK Parti İl teşkilatı konuyu basına ve kamuoyuna duyurmaya gerek görmedi. Sayın Dağ’ı kalabalık bir partili grubu ile Ulu Cami civarında esnaf ziyareti yaparken uzaktan gördüm.

Duyumlarıma göre; AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul, Uşak’ta AK Parti’nin yumuşak karnının sağlık hizmetlerinde yaşanan sıkıntılar olduğunu Sayın Dağ’a iletmiş. Sayın Dağ’da sigara paketine yazmamış. Cep telefonu ile sağı solu arayarak sorunun çözülmesi için talimatlar vermiş.

AK Parti Uşak Milletvekili Sayın İsmail Güneş’te sosyal medya sayfasından Sağlık Bakanı yardımcıları ve genel müdürlerle Uşak’ın sağlık sorunlarını görüştüğünü ve çözümü için çalıştığını duyurmuştu.

Hadi İnşallah, Allah tamamına erdirir de Uşaklılar da sağlıklı bir sağlık hizmeti alır.

Uşaklının sağlıklı sağlık hizmeti alabilmesi konusunu şimdilik bir kenara bırakayım. Asıl demek istediğim konuya geleyim. Uşak’ta son günlerde ölüm olayları korkutucu bir şekilde artmış. Bunu ben değil rakamlar söylüyor.

Bir haber kaynağımın bana ulaştırdığı rakamlara göre; geçtiğimiz 2021 yılı Şubat ayında vefat eden hemşeri sayımız 135 kişi olmuş.

İçerisinde bulunduğumuz 2022 yılı şubat ayında ise bu rakam iki katından15 sayı daha artarak 285 kişiye ulaşmış. Hepsine Allah rahmet eylesin.

Durun… Daha bitmedi. Kötünün kötüsü var. Geçtiğimiz Pazar günü yani 27 Şubat tarihinde bir günde vefat eden hemşerimizin sayısı 17 kişi olmuş. Yani bir minibüs dolusu hemşerimizi bir günde kara toprağa vermişiz.

Ne yazık ki, ilimizde ölüm olaylarının ürkütücü bir şekilde artmasına neden olacak verilere ulaşamadım. Vefatların çoğu korana yüzünden olmakla birlikte yaşlılıktan, kazadan, vurularak öldürülen de var.

Tabi, koranayı atlattığı düşünülen ancak etkileri sonucu; solunum yetmezliği, kalp durması ve organ yetmezliği gibi koranaya bağlı nedenlerden ölen hemşerilerimizin olduğunu da biliyoruz.

Sağ olsunlar, Uşaklıyı adam yerine koyan yetkililerimiz olmadığından kimse kamuoyuna veri açıklamaya tenezzül etmediğinden niye öldüğümüzü bile anlamadan ölüp gidiveriyoruz.

Can dediğin kuş misali, bir anda pırrr… diye uçup gidiveriyor.

Yorumlar (5)
Yunus 6 ay önce
Azraile söyleyelim de bir hafta sonra gelsinn
Saadettin 6 ay önce
Uşak'ta saflıkta hizmet sıfır ben bu salı Afyonkarahisar devlet hastanesi ne götürdüm anamı hanımda ordan randevu aldım
Çağrı 6 ay önce
Geçen sene babama yanlış teşhis koyularak korona bolumune yatirdilar tedavi uyguladilar zaten yatalak bi hastaydı yanlış tedavi daha da agirlasmasina sebeb oldu korona değilmiş diye çıkardılar. Babam çoğu kez yoğum bakım bölümünde yatardi ordaki konuşmaları bize anlatırdı vefat eden kişilere çöp var burda derlermiş yan tarafındaki hastanın üzerinde kimil kimil hareket eden biseyler vardi diyordu.bitmi kurumu bilmiyorum artık. Kendi aralarında eğleniyor olabilirler ama hasta psikolojisini de düşünmediler.Gorevini layığı ile yapana sözüm yok .Aklımda tek soru son kez yoğum yattığında babama da çöp mu dediler kızdılarmi baba yaşaması mucize diyorlardı babama solunum yetmezliği çoklu organ yetmezliğinden vefat etti.hep derdi beni yatırmayın yoğum bakıma çıkamam diyororasi kötü diyordu hastaneye gitmezdi yoğum bakıma yatiracaklar diye kim bilir neler duydu da gordude korktu .
asım 6 ay önce
annemi yanlış teşhis koyarak pandemi yoğun bakımına aldılar ve malesef annem kalp krizi geçiriyordu yanlış teşhis ve akabinde öldü kahretsin
zeynep 6 ay önce
sayın yazar nasıl bir üslubun var bir minibüs dolusu ölü diyebilmek nasıl bir ruh haline sahip olmayı gerektirir o vefat eden insanların yakınları bu haberi okusa ne düşünür yada sizin bir yakınınız vefat etmiş olsa birisi böyle bir haber yapsa okuyunca ne hissederdiniz