Vali Funda Kocabıyık`ın Muharrem Ayı ve Aşure Günü Mesajı

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Muharrem Ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Kocabıyık bu ayda yapılan ibadetlerin kabul edilmesi dileklerinde bulundu.
Vali Funda Kocabıyık`ın Muharrem Ayı ve Aşure Günü Mesajı

Muharrem ayı, inancımızda önemli bir yeri olan müstesna zaman dilimi olduğunu hatırlatan Kocabıyık, “İslam tarihinin en acı olaylarından biri olan Kerbela da bu ay içinde gerçekleşmiştir. Sevgili Peygamberimizin (S.A.S)“dünyanın iki çiçeği”, “cennet çocuklarının efendileri” diye övdüğü; zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan, Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin ve çoğu Ehl-i Beyt’ten 70’ten fazla insanın şehit edilmesi Muharrem ayını bir mateme ve hüzün mevsimine dönüştürmüştür” dedi.

Kocabıyık, “Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure Günü, paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Bu gün, içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı etkileyen sorunlara karşı birlik olmaya bizleri teşvik etmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Peygamberimizin torunu Hazreti Hüseyin Efendimizi ve Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yüce Allah’tan Aşure Günü’nü de içinde barındıran bu mübarek ayda yapacağımız ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyor, Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam âlemi için birlik ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum” diyerek mesajına son verdi.

(SALİH KILINÇ/HABER)

İlgili Haberler