Uşak Belediyesi 2024 bütçesi kabul edildi!

Uşak Belediyesi’nin 2024 yılı tahmini bütçesi belediye meclisinde oylanarak kabul edildi.
Uşak Belediyesi 2024 bütçesi kabul edildi!

Uşak Belediyesi için 2024 planlaması yapılmaya başlandı. Her yıl belirlenen belediye bütçesi Uşak Belediye Meclisi tarafından kararlaştırıldı. Hazırlanan bütçe belediye meclis üyelerinin oylamalarına sunuldu. Yapılan oylamada ortaya konulan bütçe kabul edildi. Oylama AK Partili belediye meclis üyelerinin oyları ile kabul edilirken İYİ Partili ve CHP’li üyeler 2024 tahmini bütçesini reddettiler. Uşak Belediye Meclisi’nde AK Partili üyeler çoğunlukta olduğundan bütçe oy çokluğu ile kabul edilmiş oldu.

Uşak Belediye Meclisi Kasım Ayı ikinci toplantısında; Uşak Belediyesi 2024 yılı tahmini bütçesi oy çokluğu ile belirlendi.

KASIM AYI İKİNCİ TOPLANTISI YAPILDI

Uşak Belediyesi Kasım ayı ikinci toplantısı, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın Başkanlığında Huzurpark Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL

Meclis toplantısında Uşak Belediyesi’nin 2024 Yılı performans programı ve 2024 yılı tahmini bütçesi oy çokluğu ile kabul edildi.

KİM, NE OY VERDİ?

İYİ Partili 8 üye ve CHP’li 2 üye bütçeye ret oyu verdi. AKP Partili 15 üyenin kabul oyu ile 2024 yılı tahmini bütçesi oy çokluğu ile kabul edilirken 2024 yılının tahmini bütçesi 3 milyar 26 milyon TL olarak kabul edildi.

Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Belediyesi 2024 yılı tahmini bütçesinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.