Bakan Özhaseki Çarşı Uşak projesi için şehrimize geliyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Çarşı Uşak Projesi için şehrimizi ziyaret edecek.
Bakan Özhaseki Çarşı Uşak projesi için şehrimize geliyor!

Uşak'ın en büyük ve en önemli projeleri arasında yer alan Çarşı Uşak projesi hakkında son dakika açıklaması yapıldı. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın yapmış olduğu duyuru ile projenin açılış töreni kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Uşak'ı ziyaret edeceğini duyurdu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile tüm Uşaklıları düzenlenecek olan törene davet ederken, söz konusu projenin Uşak'a büyük değer katacağı ifade edildi. Çarşı Uşak projesi için yapılacak olan kamulaştırma işlemleri için ise özel kentsel dönüşüm irtibat ofisi kurulacağı belirtildi.

ÇARŞI UŞAK PROJESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ AÇILIŞ TÖRENİ NE ZAMAN?

Başkan Çakın yapmış olduğu açıklamasında "Kıymetli Hemşehrilerim, 21 Kasım 2023 Salı günü Saat 11.00'de T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla şehrimize büyük değer katacak olan #ÇarşıUşak projemizi başlatıyoruz.

Sn. Bakanımız ile birlikte, hak sahiplerimizi bilgilendirmek amacıyla Çarşamba Pazarı alanı içerisinde oluşturulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi'nin açılışı gerçekleştirilecek ve proje alanında boşaltılan binaların yıkımına başlanacaktır. Tüm vatandaşlarımızı bu dev projenin başlangıç programına davet ediyorum. #ÇarşıUşak şehrimize hayırlı olsun" diyerek tüm Uşaklıları 21 Kasım 2023 Salı günü düzenlenecek olan törene davet etti.

usak-proje.jpg

ÇARŞI UŞAK PROJESİ NEREDE, NE ZAMAN YAPILACAK?

Temelleri atılan Çarşı Uşak projesinde kamulaştırma işlemlerine başlanırken açılacak olan kentsel dönüşüm irtibat ofisi ile vatandaşların tüm soruları yanıtlanacak. Söz konusu proje ayakkabıcılar çarşısı, eski garaj ve çarşamba pazarını kapsıyor.