Eşme İlçesinde 'En İyi Narkotik Polisi Anne”

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan 'En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi' kapsamında, Eşme İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Uşak Narkotik Şubeden görevli eğitimciler ile etkinlik düzenlendi.
Eşme İlçesinde 'En İyi Narkotik Polisi Anne”

Eşme İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Akdağ ; projenin çok önemli olduğunu belirterek, aileyi en iyi takip edenin ve çocuklarında olan değişimleri en iyi fark edebilecek kişinin de anne olduğunu, annelerin mücadelesi ile narkotik olaylarının da önüne geçilebileceğini dile getirdi.

Akdağ; "Bağımlılık Eylem Planı kapsamında bu yıl yeni uygulamaya geçirdiğimiz projede sadece polisin jandarmanın yakalaması, suçluyla mücadelenin nihai amacına ulaşmasını sağlayan bir yöntem değil. Bunun eğitim ayağı var, tedavi süreci var, rehabilitasyon süreci var, gerekirse toplumda istihdamla ilgili problemler varsa onunla ilgili yöntem izlenmesi gerekiyor. Maalesef dünya son dönemde sadece doğal değil, sentetik uyuşturucu riskiyle karşı karşıya. Bu riski de minimize etmemiz, azaltmamız gerekiyor.

Annelerin de duyarlılıklarını üst seviyede tutup bu projede nihai hedefin sürdürülebilir bir yaşam ve bağımlılığın azaltıldığı hatta bitirildiği bir noktaya geleceğimizi düşünüyorum. Ama el ele vermemiz gerekiyor. Sorumlu arayarak çözüme ulaşamayız, Annelerin feraseti ve evlatlarına olan sonsuz sevgileri ile bu mücadeleyi başaracağımıza inanıyoruz" dedi.

Eşme Halk Eğitim binası toplantı salonunda düzenlenen etkinlik, 60 anneye verilen seminer ile son buldu.

(KAYNAK/EŞMENİN SESİ GAZETESİ)

İlgili Haberler