AFAD deprem bölgesinde kurulan çadır konteyner sayısını il il açıkladı

AFAD deprem bölgelerinde bulunan depremzede vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanması için kurulan çadır ve konteyner sayılarını i il il açıkladı.
AFAD deprem bölgesinde kurulan çadır konteyner sayısını il il açıkladı

AFAD deprem bölgesinde kurulan çadır konteyner sayısını il il açıkladı: Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından deprem bölgelerinde kurulan çadır ve konteyner sayıları il il açıklandı. Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki iki büyük depremden sonra Türkiye'nin 11 ili feci şekilde etkilendi. Binlerce insan hayatını kaybederken birçok kişi ise evsiz kaldı. AFAD deprem bölgelerindeki insanların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çadır ve konteyner kurumu ile ilgili bilgil vererek il il kurulan çadır ve konteyner sayılarını da açıkladı. 

AFAD tarafından yapılan açıklamada depremden etkilenen illerde kurulan çadır ve konteyner sayısı bilgileri verildi. Buna göre AFAD tarafından yapılan açıklamada "Depremin etkili olduğu illerimizde şu ana kadar 287 noktada çadır kent alanları oluşturduk." ifadeleri yer aldı. 

AFAD İL İL KURULAN ÇADIR VE KONTEYNER SAYILARINI AÇIKLADI 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) sosyal medya hesabı üzerinden deprem bölgelerinde bulunan depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan çadır ve konteyner sayısı ile ilgili il il bilgi verdi. AFAD tarafından paylaşılan gönderide "

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Kahramanmaraş ve Hatay merkezli meydana gelen depremlerin ardından vatandaşlarımızın geçici barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla bölgeye ilk andan itibaren başlattığımız çadır sevkiyatlarımız aralıksız devam ediyor. Depremin etkili olduğu illerimizde şu ana kadar 287 noktada çadır kent alanları oluşturduk. Bireysel çadır talepleri ile birlikte 329 bin 382 çadır kurulumunu tamamladık." notu ile paylaşım yaptı. İşte il il kurulan konteyner ve çadır sayıları. 

İlgili Haberler