14 yaşındaki çocuk göz göre göre gitti

Korkulan oldu. Sabah okuluna gitmek için karşıya geçmek isteyen Uşak Lsesi öğrencisi Cennet Candoğan (14) bir aracın çarpması sonucu yaşama veda etti.

GÜNCEL 04.10.2021, 11:58

14 yaşındaki çocuk göz göre göre gitti

Korkulan oldu. Sabah okuluna gitmek için karşıya geçmek isteyen Uşak Lsesi öğrencisi Cennet Candoğan (14) bir aracın çarpması sonucu yaşama veda etti.

GÜNCEL 04.10.2021, 11:58
14 yaşındaki çocuk göz göre göre gitti

Bütün uyarılara rağmen 2017 yılından bu yana çocukların güvenli bir şekilde okula ulaştıramayan yetkililerin cezasını 14 yaşında bir kız çocuğu canı ile ödedi.

Uşak'ta okula gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan 14 yaşındaki lise öğrencisi, hafif ticari aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

İzmir-Ankara kara yolunda ilerleyen M.Ö. yönetimindeki 64 DZ 813 plakalı hafif ticari araç, Uşak Lisesi yakınlarında yolun karşısına geçmeye çalışan Cennet Candoğan'a çarptı.

İhbar üzerine kaza yerine 112 Acil Servis ve polis ekipleri sevk edildi.

Ambulansla Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Uşak Lisesi 9. sınıf öğrencisi Candoğan, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Gözaltına alınan sürücü, işlemleri için İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Acı haberi alan aile yakınları, hastane önünde gözyaşı döktü.

YILLARDIR BİR ÖNLEM ALINMADI

Daha önce kent merkezinde bulunan Uşak Lisesi, 2017 yılında boşaltılarak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası el konulan İzmir – Uşak Karayolu üzerindeki Üftade Lisesi binasına taşındı.

Taşındığı tarihten itibaren bütün uyarılara rağmen, öğrencilerin güvenli bir şekilde okula ulaşması için yaya geçidi, üst geçit vs. gibi hiçbir önlem alınmaması küçk Cennet’in sonu oldu.

Her gün yaklaşık 100 bin aracın geçtiği ve Türkiye’nin en önemli karayollarından biri olan E-96 karayolunda bulunan okul binasına öğrencilerinin güvenli şekilde geçişlerinin sağlanması için yıllardır hiçbir önlem alınmaması bir çocuğun canına mal oldu.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (6)
ali 11 ay önce
Allah bu yavrucağımıza gani gani rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar diliyorum. bu kaçıncı can bir hiç ve ihmal uğruna gidiyor. bu okulları şehrin başka bölgelerine taşıyan ve umursamayan o zihniyet ne zaman hesap verecek. bu çocuğun bu canların veballeri onların üzerlerinde olsun. ağız dolusu çok şey var söylenecek ama bu haberde değil. Ailesine tekrardan sabrılar diliyorum.
MAhmud başkın 11 ay önce
Oraya üst geçit yapmayı düşünemeyecek kadar kopuksunuz bu halktan
Ahmet Akdağ 11 ay önce
Şehrin içindeki Uşak lisesi, Orhan Dengiz, Endüstri Meslek, kız meslek liseleri birilerine battı ve yıktılar Uşaklı'nın çocuklarına ve ailelerine bu zulmü yaşatıyorlar. Bunların vebali geçmiş belediye başkanı ve akpli il yöneticilerinin. Vatandaş olarak sizi Allah'a havale ediyoruz.
vatandaş 11 ay önce
bu kazanın sorumlusu merkezde ki okulları yok yere yıkıp ,bu öğrencilere bu çileyi çektirenlerdir...sorumlular belli... nalet olsun size...toprak kabul etmez sizi......
dayı 11 ay önce
yıllardır şehrin içinde olan ve kimseye zararı olmayan okulların taşınması yaptım oldu zihniyeti miilet bahcesi yeşil alan vesayire hepsi yalan birilerine peşkeş cekmek için yapılan iş olan geleğimiz olan coçuklarımıza oluyor vebalini elbet ödeyecekler yeşili bukadar sevseler yakmazlar adı geçen okullardaki asırlık ağaçları kesmezler anlayı artık zihniyeti ye kürküm ye
Sibel 11 ay önce
Allah rahmet eylesin.Hepimiz çok üzüldük. Madem bu okulu taşıyorsunuz her türlü riskleri kaldırıp taşıyın. Olanaklar verin okul servislerinde yer yok yada Veli'nin durumu zorda. Gerçekten neden o okullar yıkıldı anlamak .