16.09.2022, 08:44

Geldim Uşak’a düştüm kurtlar sofrasına

Eylül ayı girince çok yaşayası patronum Sayın Hidayet Kıran’dan izin alarak 15 gün şöyle bir tatil yapayım dedim. İzni koparır koparmaz da eşim Gül Hanım ve ben İzmir’e kızım Gökçen ve kardeşim Hayriye’yi görmeye gittik. Sağ olsun Canlar canı kardeşim Hayriye bizi çok sever. Tabi bizde onu.

Bizi, İstanbul’a İzmit / Karamürsel, Bursa Merkez / İznik ve Orhangazi ilçelerine gezdirdikten sonra İzmir’de Eski ve Yeni Foça sahillerinde masmavi sularında yüzdürdü. İzmir’in Kurtuluş’unun 100. Yılı etkinliklerine götürdü. Birçok sanatçının konserine katıldık. İzmir Fuar alanını dolaştık.

Kısacası dostlar rüya gibi bir tatildi. Hiç bitsin istemedim. Ama ne yaparsın ki ömür bitiyor. Neyse döndük geldik bizim için yeryüzünün en güzel kara parçası olan canım Uşak’ımıza…

Geçen yıl da bir vesile ile Adana, Gaziantep, Urfa ve Diyarbakır illerini kapsayan bir Güneydoğu gezisi yapmıştık. Talihe bakın ki bu yıl tam çaprazında bulunan kuzeybatı yönündeki Marmara Bölgesini gezmek nasip oldu.

Bu hiç bitmesin istediğim geziler beni çok mutlu kılsa da memleketim Uşak’a dönünce içimi acıtan ve beni ağlamaklı kılan şey ne biliyor musunuz?

Gezdiğim iller içerisinde en geri kalmış ilin Uşak olması. Bu durum en azından 10 yıldır böyle. O film ve romanlara konu olan Doğu ve Güneydoğu illeri bile canım Uşak’ımın yanında New York, Londra ve Paris gibi kalıyor. Marmara ve Ege Bölgesinin diğer illeri ile karşılaştırmaksa bana abes geliyor.

Kimse kusura bakmasın ama ben buna kader diyemiyorum. Uşak’ın talihsizliği diyorum. Uşak’ın sahipsizliği diyorum. Uşak’ın beceriksizliği diyorum.

Uşak’a bir geldik: Banaz ilçesinin köylerini kurtlar basmış. Şehir merkezinde sular kesilmiş. Toplu taşım ücretlerine zam gelmiş. Tek sevindirici haber; Uşak Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü başta olmak üzere tüm birimlerin zehir tacirlerine karşı vermiş olduğu amansız mücadele oldu. Sağ olsunlar var olsunlar…

Bonservis bedeli Kaç TL? Çok merak ediyorum

Şimdi konuyu değiştireyim. Biraz eğlenceli bir konuya girelim.

İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Sayın Hakan Savaş’ı 1996 yılından bu yana tanırım. O yıllarda 15-16 yaşında bir lise öğrencisiydi. Okuldan çıktığı gibi 1 Eylül Stadı’na gelir, kravatını çıkarır kitaplarını bir kenara koyar eşofmanlarını ve kramponlarını giyerek antrenmanlara çıkardı.

Sonra o dönem en havalı takımlardan olan Çanakkale Dardenel Spora transfer oldu. Epey bir takım dolaştı. Şimdi de onu siyaset sahnesinde İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı olarak görüyoruz.

Hakan Başkan, Uşak’ta muhalefet görevini adeta parti teşkilatından ayrı bir şekilde tek başına sürdürüyor. Hakan Başkan’ın adının karıştığı ilginç bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Olayın diğer kahramanı; Suna Selvi Sönmez Hanımefendi. Suna Hanım AK Parti Uşak İl teşkilatının kuruluşundan bu yana canla başla hizmet eden, samimi duygularla partisi için çalışan, güler yüzü ve sempatik tavırlarıyla, Uşak’ta diğer partililerin de sevgi ve saygısını kazanmış bir isimdir. Kendisini çok takdir ederim. Sanrım şu sıralarda teşkilat içerisinde çok aktif bir görevi yok.

Suna Hanım, sosyal medya hesabından Sayın Hakan Savaş ile ilgili bir paylaşımda bulunmuş. Paylaşımında; “#İş bilenin, kılıç kuşananındır. Bizim yerimiz de bellidir, duruşumuzda. Her gün basın açıklaması yapan, insanların ciddiye aldığı, AK Parti’ye ciddi oy kaybettiren bir partinin Merkez İlçe Başkanı var. H…. Yanınıza alın derim, yine de siz bilirsiniz” önerisinde bulunmuş.

Bu paylaşım, birkaç saat sonra Suna Hanım tarafından sanırım AK Parti İl Teşkilatının da uygun görmemesi üzerine silinmiş olabilir. Aslında silinmiş bir paylaşımı konu bile etmeyecektim. Zaten Suna Hanım’ın facebook hesabında böyle bir paylaşımda bulunduğundan ve sildiğinden hiç haberim de olmadı.

İYİ Parti Uşak İl Teşkilatı’nın “Dedesi”  Merkez Bankası eski Başkanı ve halen İYİ Parti Ankara Milletvekili Sayın Durmuş Yılmaz’ın twitter hesabından, “Bu paylaşım AK Parti Uşak İl teşkilatında bir görevlinin.

Evet, “At binenin kılıç kuşananın. “Gıpta edilen İYİ Parti Mrk. İlçe Bşk’nımız Hakan Savaş.

Teşekkürler Hakan” paylaşımı ile olaydan haberdar oldum.

Şimdi benim bu ilginç paylaşımlardan sonra cevabını merak ettiğim iki soru var:

  1. AK Parti Uşak İl Teşkilatı eski bir futbolcu olan Hakan Başkanı transfer etmeyi düşünüyorsa bonservisi ile mi transfer eder?
  2. Bonservisi ile transfer edecekse kaç para öder?

Yalnız TFF 2022-2023 Futbol Sezonunda ilk transfer döneminin 8 Eylül tarihinde sona erdiğini daha önce açıklamıştı.

Belki ara transferde olabilir.

Yorumlar (1)
Hüseyin 3 ay önce
Eline sağlık