31.01.2022, 17:06

Eyyyy! benim Uşaklı goca yörüğüm Sana senden gayri kimseden fayda yok

“Uşaklı yeterince sağlık hizmeti alamıyor” diye yazı yazdım. Kıyamet koptu. Bir düzeltmede Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Ekrem Savaş Hoca’mdan geldi.

Rektör Hocam üç aşağı beş yukarı şunu dedi: “Dedikoduları yazma. Vebal altına girersin. Tıp Fakültesi Dekanı eylül ayında emekli oldu. Rektör atanması yapılana kadar atama olamayacağı için mecburen vekil dekanlık görevini ben üstlendim. Uygun bir isim bulunca atayacağız.

Yazında “Milletvekilleri arasındaki çekişme yüzünden dekan ataması yapılmıyor” demişsin. Bana hiç kimse dekan atama konusunda bırak baskı yapmayı, en ufak bir imada bulunan bile olmadı. Bunu da mutlaka yaz” dedi.

Ben de yazdım. Sevgili Rektör Hocam çok doğru söylüyor. Uşak halkı, artık kendinin olarak gördüğü www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesinden; “Neden sağlık hizmeti alamadığımızı yaz” deyince konuyu araştırmaya başladım. Uşak’ta kimle görüştümse bu söylentileri dillendirdi. Bende yazdım.

İyi ki de yazmışım. Bilmeden arı kovanına çomak sokmuşum. Milletvekilim Sayın İsmail Güneş aradı, gerekli düzeltmeleri yaptı. Sayın Rektörüm aradı, o da gerekli düzeltmeleri yaptı.

Tek görüşünü almadığım, Tıp fakültesi adına hastanede görev yapan değerli Tıp Hocalarımız vardı. Onlarda önceki iki yazımda meramlarını yorum olarak yazmış. Mutlaka okuyun derim.

Aslında şu şundan olmuş, bu bundan olmuş, şurası doğru burası yanlış, Uşak’ta yaşayan bir vatandaş olarak beni hiç beni ilgilendirmiyor.

Yaklaşık 2 yıl öncesine kadar, prıl pırıl bir hastanede güler yüzlü çalışkan personelle en kaliteli sağlık hizmeti veren bu hastanede şimdi niye sağlıklı bir sağlık hizmeti alamıyoruz? Bu sorunun cevabını bulmak istiyorum.

Arkadaş, biz sadece sağlıklı bir şekilde sağlık hizmeti almak istiyoruz. O kadar…

Paralar boşa gidiyor Yöneticilerimiz uyuyor mu?

Uşaklıların sağlık hizmeti alırken yaşadığı sıkıntıları, yetkilileri ilgilileri bilmiyor mu? Bilmemeleri mümkün mü? Biliyorlarsa niçin kimse sesini çıkarmaz?

Sayın Vali, bu sorunu çözmek için acaba ne gibi çalışmalar yapıyor?

Uşak milletvekillerinden Sayın İsmail Güneş, bu konudaki düşüncelerini samimi olarak bana açıkladı. Kendisine çok teşekkür ederim. Diğer Vekilimiz Sayın Mehmet Altay bu sorunun çözümü hakkında acaba ne düşünüyor?

Dönemi dolduğu için tekrar aday olamayacağı söyleniyor. Acaba “Bana ne” mi diyor?

AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul, AK Parti’nin Uşak’taki genel başkan temsilcisidir. Bu sorunun çözümü için ne gibi çalışmalar yapıyor? Çok merak ediyorum.

CHP Uşak İl Başkanı Dr. Sayın Ali Karaoba’nın doktor olması sıfatıyla sağlık hizmetleri konusundaki düşüncelerini çok önemsiyorum. Ancak bu sefer onu pas geçeyim. Önce korana oldu. İyileşir iyileşmez anjiyo oldu. Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Sayın Şener Toköz, Uşaklıların sağlık hizmeti alamaması konusunda hiç düşüncesini açıkladı mı? Ben duymadım da.

Merkez İlçe Başkanı Sayın Hakan Savaş, belediye sorunları hakkında doktorasını yaptı. Şimdi doçentlik çalışmasına başladı. Sağlık sorunları, Sayın Savaş’ın kapsama alanı dışında.

MHP Uşak teşkilatını da pas geçelim. İl Başkanı Sayın Ayhan Kınden’i ancak protokollerde görebiliyorum.

Doktorların sıkıntılarını dile getirmesi gereken Türk Tabipler Birliği Uşak Şubesi üyelerinin ve Uşak halkının sıkıntılarını çözüm önerileri ile birlikte dile getirebilir mi?

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren o senli benli sendikalar, iktidar yanlısı olsun, karşıtı olsun, hiç olmazsa sağlık emekçilerinin sıkıntılarına ve yıpranmalarına göz yummaya devam edecek mi?

Sırf Uşaklının sağlık hizmeti almakta yaşadığı sıkıntıları dile getirmeye çalışırken pandoranın kutusunu açmışımda haberim olmamış. Yazdıklarımın eğrisi doğrusuna denk gelmiş. Yoksa kol kırılacak yen içerisinde kalacaktı.

Artık niçin Uşak’ta doğru dürüst yeni yatırım yapılmıyor? Geçmişte yapılan yatırımlar niçin enkaza dönüyor? Çok iyi anlıyorum.

Eyyyy! benim Uşaklı goca yörüğüm

Gördün işte… Canın da sağlığın da önce Allaha sonra kendine emanettir. Sağlık sorunlarında da Uşak’ta bir başınasın.

Sana senden gayri kimseden fayda yok.

Bilesin.

Yorumlar (14)
I.Tegen 5 ay önce
Yaşlı kadına Aliyi sorarlar..teyze halifeden memnunmusun..teyze cevap verir Allah Ali nin cezasini versin.ben cocuklarima yedirecek aş bulamiyorum sen Ali yi soruyosun.Ya kafin halife nerfen bilsin senin bu halini deyince kadinin cevabi manidar dir...BİLMEYECEKTİ MADEM NEDEN HALİFE OLDU.....Bizim halimizi anlamayacak cözüm bulmayacaklarda neden vekil neden doktor olmuslar....Allah yar ve yardimcimiz olsun.
Çalışan 5 ay önce
Doğru yoldasınız Salih bey ama eksikleriniz çok. 1 Yıllar içinde sağlık bakanlığı doktorların gelirlerini çok düşürdü. Suan bir uzman doktorun aldığı ek ödeme dahil maaşı çok rahat öğrenebilirsiniz. 2. Yönetiminde doktor bulunmayan veya bulundurulmayan sendikaların tavırlarını son donem ki tutumlarından goruyorsunuzdur. Ayrica içlerinde en güçlü olan sendikanın doktor düşmanlığı bu sendikanın çeşitli il temsilcilerinin açıklamaları ile açığa çıkmıştır. Ve birde çalışan haklarını savunacak bu sendika yöneticileri birde hastane idarecisi olursa artık doktorlara karşı tutumlarını birde siz düşünün 3. Tüm Türkiye kişi başı hastaneye başvuru oranlarına bakmanizi rica ederim. Gecen sene için pandemi şartlarında bile 1 milyondan fazla hasta Uşak Devlet hastanesine basvurmustur. Halkımız randevu alamamaktan şikayetçi ama mhrs listesi açık olan doktorların hepsinin randevusu dolu. Demek ki o alanda bu ilde çalışan doktor sayisi yetersiz. Bunuda en güzel nüfusumuzun yakin olduğu illerdeki doktor sayısına bakarak kiyaslayabilirsiniz. Örneğin Afyonda sadece Devlet hastanesinde kac uzman var.( Üniversitedeki doktorlari bile sayıya dahil etmeden) 4. Muayenesine devlet tarafından 10 dakika bile ayrılmayan hastanin kaliteli hizmet alamadığını için doktorunu suçlaması ne kadar manidar. 5. Hizmet sunumunda Sürekli başhekim değişen bir ilde hastanedeki diğer idari kadroların değişmemesi ve sorunların devam etmesi düşünüldüğünde sorun sadece doktorlar mıdır merak ediyorum 6. Yönetim kadrosu oluştururken hastanede çalışan kişiler dikkate alınmadan hasteneyi ve hizmet sorunlarını bilmeyen transferle dışarıdan idareci getirilmesinin mantığı nedir
Hepsini geçelim. Gerekçe ister hastane idaresi, ister üniversite yönetimi isterse klavye kahramanı sosyal medyada ne olduğunu bile bilmeden doktorlarına saldıranlar olsun; oluşan ortamdan dolayı kimse bu ile doktor olarak gelmek istemiyor. Ve günden güne buradaki doktorlar bir bir ayrılıyor. Gerçi bu sorun artık ülkemizin sorunu oldu ama kimse farkında değil. Emin olun ki yurdum insanı çok yakın gelecekte bugünleri arayacak.
Bu hastanede çalışan 200 civarı doktor var(pratisyeni, uzmanı, öğretim üyesi) Siz ne istiyorsunuz, sorunlarınız nedir gibi soru sormak çok zor olmasa gerek. Amaç sorun çözmek değil bağcıyı dövmek olunca bir olup 200 kişiye saldırmak veya sorumluluğu yıkmak kolay oluyor. Doktorlar aptal değildir bu soruları görenler den Uşakla bağı olmayanlar çekip gidiyor, kalanlarda mutsuz şekilde çalışmaya çalışıyor ama en sonunda olan hizmet bekleyen halka oluyor
Gulay 5 ay önce
Mükemmel bir yazı yazmışsınız sizi kutluyorum biz Uşak halkının çektiği sağlık sorununa duyarsız kalmadığınız ve şikayetlerimizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim belki sizin bu yazılarınizla bir nepze bu hastanedeki problemler çözülebilir
Necati 5 ay önce
Neden alamadıklarını söyleyeyim, yeterli ödenek gelmiyor hastaneye, personel çalışma şartlarından memnun değil. Vatandaş ahaber izleyip herkes bizim kölemiz diyerek keyfi hastaneye geliyor. Gereksiz kalabalık oluyor, yoğunluk personeli yoruyor, bütün hastalara bakacaz diye hızlı hızlı iş yapmaya çalışıyor. Öyle olunca kaliteli düşünüyor, Sonuç olarak kimse bi fayda görmüyor bu işten. Tedavi olması gereken hasta tedavi olamıyor..
Mağdur 5 ay önce
2 ay önce 4 tane cildiye doktoru var randevu bulamıyorum diye gittim hastahaneye saat gündüz 11 hiçbiri hasta bakmıyor rica ettim randevusuz bakmıyorlar. Baş hekim yardımcısına gittim ben güzel bir sekilde izah etmeme rağmen bağırdı çağırdı birde beyaz kod vermekle tehdit etti. Odalarından attılar video çekmediğim için birsey ispat edemiyorum. günlük hasta kotasını doldurup oturuyorlar odalarında. Güya akademik çalışma yapıyorlarmış.
ÖZKAN 5 ay önce
Sayın rektörün Tıp Fak. dekan atanması hakkında sarfettği söz çok garibime gitti Eylül ayında dekan emekli oldu gitti yerine uygun birini bulursak atayacagız dekan atanıncaya kadar ben vekalet edeceğim 5 aydan beri sayın rektör dekanlıga uygun bir adam bulamamış i hani bürokrasi işleri hızlı yürüyecekti rektörün haberi yok herhalde
KEMAL 5 ay önce
Bende diyorum ki hayatta her şey bozuldu.hastaneye gitsen hasta yakınlarının hiç mi sucu yok.bağırmalar,1 kişi yakını yerine 5 kişi gelmeler,dedikodu etmeler,doktorun hemşirenin işine karışmalar.evde carsıda nerde olursa morali bozulanın acilde avutulmaları,gerçek acil vaka yerine boğazı agrıyanın bağırması.yani saycak cok sey varki anlatalım.yada anlayın vesselam.
ilyas 5 ay önce
yorum çok güzel. ama kim anlar kim dinler...hem banazda hem uşakta hastane giriş kapılarında acilde dahil. "giriş yan tarafta "yazıyor veya yan tarafı gösteren ok işareti var.... zaten bu uşağın sağlık konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Sadece sağlıkta değil her alanda aynıyız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın