Uşak'ta berber ücretlerine zam geldiği açıklandı

Bireylerin kişisel bakımları için tercih ettiği berberler ücretlerine zam yapmaya başladı. Uşak'ta da berberlerin ücret tarifelerine zam geldiği öğrenildi. Yapılan zam oranı ise Uşaklıları hayli şaşırttı.

EKONOMİ 16.03.2023, 17:43 16.03.2023, 17:44

Uşak'ta berber ücretlerine zam geldiği açıklandı

Bireylerin kişisel bakımları için tercih ettiği berberler ücretlerine zam yapmaya başladı. Uşak'ta da berberlerin ücret tarifelerine zam geldiği öğrenildi. Yapılan zam oranı ise Uşaklıları hayli şaşırttı.

EKONOMİ 16.03.2023, 17:43 16.03.2023, 17:44
Uşak'ta berber ücretlerine zam geldiği açıklandı

Uşak'ta berber ücretlerine zam geldiği açıklandı - Erkekler saç ve sakal traşı içinm sıklıkla berbere gidiyor. Pandemi döneminde ekonomik olarak oldukça zorlanan berberler geçtiğimiz aylarda ücretlereine zam yaptıklarını açıklamıştı. Uşak'ta da berberlere son olarak 9 ay önce zam gelmişti. 9 ay önce gelen zammın ardından Uşaklı berberler yeni bir zam kararı aldı. 

UŞAK'TA BERBER ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

Ülkemizde hemen her kaleme üst üste zamlar geliyor. Birbiri ardına gelen zamlara bir yenisi daha eklenerek Uşaklılar için duyuruldu. Uşak'ta erkek kuaförleri ve berberlerin ücretlerine zam geldiği açıklandı. Geçtiğimiz haziran ayında zamlanarak 120 liraya yükselen saç, sakal traşı 9 ay sonra yeniden gelen zamla birlikte 200 lira oldu. Uşak’ta 35 yıldır erkek kuaförlüğü yapan Özkan Çam, yeni tarifede yapılan yüzde 65 oranında zammın maliyetleri karşılamadığını açıkladı. Uşak halkını düşünerek Esnaf Odası'nın zammı sınırlı tuttuğunu söyleyen berber Çam, bundan böyle saç-sakal traşını 200 liraya yapacaklarını bildirdi. Buna göre ücret tarifesi de şu şekilde duyuruldu;

  • Daha önce 120 TL olan saç sakal tıraşı ve yıkama 200 TL,
  • 80 TL olan yalnız saç kesme ve yıkama 130 TL,
  • 40 TL olan yalnız sakal kesme 70 TL,
  • 50 TL olan modern sakal 90 TL,
  • 60 TL olan sakal yıkama 100 TL,
  • 40 TL olan saç yıkama fön 80 TL,
  • 50 TL olan çocuk tıraşı (0-9 yaş) 100 TL,
  • Bir önceki tarifede 50 TL olan maske, ağda, kaş alımı ile bin 500 TL olan damat tıraşı yeni tarifede de değişmedi.

Yorumlar (10)
İsimsiz 2 hafta önce
Ömrümde ilk defa kel olduğuma sevindim.
Şurası belli: Bu fiyatlar tutmaz , bu proğram uygulanamaz. İmkanı yok!
Cihan 2 hafta önce
Ne içtiniz bu fiyata babanız bile size traşa gelmez. Akşam çok kaçırıp o kafa ile bu tarifeyi mi hazırladınız.
kuvai milliyeci 2 hafta önce
bu ekonomik sıkıntıda bir saç sakalın maliyeti nedir kide bu kadar fahiş fiat tarifesi verilmiş bu fiatlara kim traş olabilir ki zaten pandemide herkes makina alıp evde traş olmayı öğrendi evde rakı yapanlar, tütün saranlar gibi vatandaşta bu yola başvurur benden söylemesi acil fiatları geri çekin.
İsimsiz 2 hafta önce
Aferin böyle devam hiç bozmayın hatta sayın ozkan çam beyefendinin dediği gibi yeni zammın kendilerini karşılamadıgını hatta yetmediğini belirtin yazık gerçekten yazık Allahtan korkun biraz giderin ne kardeşim fabrika mi isletiyorsun günlük 10 müşteri gelse 2000 TL yapar ki Allah daha çok versin gözümüz yok ama bunca fahis fiyatlarla siz anca kendinizi tras edersiniz bu gidişle sizde yok olmaya mahkum olacaksınız...
Ltttff 2 hafta önce
Yapılan zam masrafları karsılamıyormuş ne yapıyonuz acaba sac mi ekiyorsunuz.Kendim olurum daha iyi.
kel adam 2 hafta önce
erkeklere gelin başımı yapacaksınız yoksa yazık fırsatcılar sizi
Mehmet gürçü 2 hafta önce
Pandemide alıştık şarzlı makinede aldık yiyende kesiyor aylık berber parası cebe kalır
Bozkurt 2 hafta önce
Fiyatlarda uçmuşsunuz. Bir sakal traşı 70 tl bunun maliyeti kaç lira ki? Kafası çalışan esnaf fiyatı düşük tutarak daha çok müşteri kazanır bence. Berberler odası Uşak'ı İstanbul'un Etiler, Nişantaşı semtleri sanmışlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın