Soğuk hava fırtına ZAMMI! Dev zam SON DAKİKA açıklandı fiyatı bir anda 50 liraya fırladı

Türkiye bir anda bastıran kara kış ve fırtına ile karşı karşıya kalırken ne yazık ki fırtına nedeniyle yeni zam son dakika açıklandı!
Soğuk hava fırtına ZAMMI! Dev zam SON DAKİKA açıklandı fiyatı bir anda 50 liraya fırladı

Soğuk hava fırtına ZAMMI! Dev zam SON DAKİKA açıklandı fiyatı bir anda 50 liraya fırladı - Enflasyonda yaşanan yükseliş nedeniyle yaşanan zam yağmuruna bu seferde fırtına ve soğuk hava zamları eklendi.

Türkiye aniden bastıran soğuk hava, fırtına ve kara kışla büyük şok yaşarken yaşanan fırtına ne yazık ki gıda ürünleri üzerinde de zam etkisi oluşturdu. Pek çok gıda ürününe zam yağmuru yaşanmaya başlarken bu ürünlerden biri de son dönemde ucuz satılan balık ürünleri olarak öne çıktı. Balık fiyatlarına zam yağmuru başladı.

HAMSİ FİYATI FIRTINAYA TAKILDI! BALIK FİYATLARINDA REKOR ARTIŞ...

Özellikle Karadeniz bölgesini etkisi altına alan fırtına başta hamsi olmak üzere diğer balık çeşitlerinin avlanmasını olumsuz etkiledi. Trabzon Balık Hali’nde son günlerde 3 kilogramı 100 TL’ye satılan hamsi bugün itibariyle kilosu 50 TL’den satılırken, Karadeniz'de çıkan fırtınanın bunda etkili olduğu belirtildi.

balik-1.jpg

Fırtına yüzünden hale gelen hamsinin azaldığını belirten balıkçı esnaflarından Ahmet Çoğalmış, “Karadeniz'de çıkan fırtınadan dolayı hamsi azaldı dolayısıyla fiyatı yukarı çıktı. İki üç gün önce 3 kilogramını 100 TL’ye satıyorduk bugün itibariyle fiyat 50 TL’ye kadar çıktı.

balik-2.jpg

Hamsi genelde Hopa ile Akçaabat arasında avlanıyor. Müşterilerimiz genelde hamsi, mezgit, istavrit, palamudu soruyor. Piyasada şuan fiyat olarak en uygun olan balık, dolayısıyla vatandaşın bu yönde talebi daha fazla” dedi.

balik-3.jpg

Hamsinin fiyat olarak yükselmeye başladığını belirten balıkçı esnaflarından Mehmet Örseloğlu, “Hamsi fiyat olarak yavaş yavaş yükselmeye başladı. Denizin bozuk olmasından dolayı hamsinin fiyatı yukarı çıkmaya başlıyor. Son iki gündür 3 kilogramını 100 TL’ye satmıştık dün akşamdan itibaren havanın bozuk olmasından bugün kilogramı 50 TL.

balik-4.jpg

Fiyatının yükselmesinin nedeni havanın bir anda bozmasıyla beraber hamsinin kaybolması“ diye konuştu. Hamsinin hale az geldiğini belirten balıkçı esnaflarından Gökmen Aydın” Bugün hamsi az geldiği için kilosunu 50 TL’den satıyoruz" diyerek yeni fiyatları açıkladı.

GÜNCEL BALIK FİYATLARI LİSTESİ BUGÜN BALIĞIN KİLOSU NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Balıkçılar hamsinin kilosunun 50 liraya yükseldiğini belirtirken istavritin kilosu 50 TL, mezgitin kilosu 100 TL, somonun kilosu 150 TL, çupranın kilosu 175 TL, kefalin kilosu 75 TL ve Alabalık'ın kilosunun ise 125 TL'den satılacağı ifade edildi.