Bankalarda FAİZ DEPREMİ! İhtiyaç taşıt konut kredisi 32 günlük vadeli mevduat oranları SİL BAŞTAN değişti

Aralarında özel bankalar ve kamu bankalarının yer aldığı 18 banka faiz oranlarını güncelledi. Kredi faiz oranları ve en yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı değişti!
Bankalarda FAİZ DEPREMİ! İhtiyaç taşıt konut kredisi 32 günlük vadeli mevduat oranları SİL BAŞTAN değişti

Bankalarda FAİZ DEPREMİ! İhtiyaç taşıt konut kredisi 32 günlük vadeli mevduat oranları SİL BAŞTAN değişti - Türkiye enflasyonda yaşanan dalgalanmaya mücadele etmeye devam ederken Merkez Bankası tarafından uygulamaya alınan parasal sıkılaşma kararı bankaların faiz oranları üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

20 Kasım 2023 Pazartesi günü itibari ile ne yazık ki bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında büyük oranda yükseliş yaşandı. Bankaların güncelleme yaptıkları bir diğer oran ise 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı oldu. Bu rakamlarda da yaşanan yükseliş dikkat çekti.

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ! EN YÜKSEK FAİZ HANGİ BANKADA?

32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı rakamları yükselişini sürdürürken 8 banka yeni güne oranlarını güncelleyerek başladı. En yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 44 seviyesine tırmanırken en yüksek faiz veren bankalar ise bu oranı uygulayan Alternatif Bank ve Odeabank oldu. 500 bin liranın aylık faiz getirisi ise bu oran üzerinden 18 bin 323 liraya yükseldi.

32-gunluk.jpg

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları da güncellendi. En uygun ihtiyaç kredisi veren banka ING Bank olurken en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı ise bu banka tarafından uygulanan yüzde 2,39 oranı oldu.

ihtiyac-kredisi.jpg

36 ay vadeli 50 bin TL ihtiyaç kredisi paketinde ödemeler kredinin çekildiği bankaya göre değişirken İş Bankası'nda 3.125 TL taksit, TEB'de 2.584 TL taksit ve ING Bank'ta ise 2 bin 327 TL taksit ödeniyor.

EN UYGUN KONUT VE TAŞIT KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Konut kredisi ve taşıt kredisi paketinde ise en uygun faiz oranları ne yazık ki yine yükseldi. En uygun konut kredisi veren banka yüzde 2,84 oranı ile ING Bank olurken yine taşıt kredisi paketinde de bu banka yüzde 3,29 oranı ile zirvede yerini aldı.