Kararı Erdoğan onayladı Volkswagen Caddy için ÖTV ve MTV sıfırlandı! İşte vergisiz fiyat listesi

Araba sahibi olmak istiyorum diyen milyonlara ÖTV indirimi müjdesi son dakika duyuruldu! ÖTV'siz vergi indirimli satış fiyatı belli oldu...
Kararı Erdoğan onayladı Volkswagen Caddy için ÖTV ve MTV sıfırlandı! İşte vergisiz fiyat listesi

Kararı Erdoğan onayladı Volkswagen Caddy için ÖTV sıfırlandı! İşte vergisiz fiyat listesi - Türkiye'nin en çok satan sıfır araç modelleri arasında yer alan Volkswagen Caddy modeli için beklenen Cumhurbaşkanı müjdesi son dakika duyuruldu.

Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ÖTV müjdesi için son dakika duyurusu yapıldı. Seçim vaatleri düzenlenen torba yasa ile peş peşe hayata geçirilmeye devam ederken bunlar arasında ÖTV'siz araç satışı müjdesi de yer aldı. ÖTV'siz araç satışı detayı sonrası kapsama giren Volkswagen Caddy için de ilk fiyatlar geldi...

CUMHURBAŞKANI ÖTV AÇIKLAMASI SON DAKİKA! KİMLER ÖTV'SİZ ARAÇ ALABİLECEK?

Seçim öncesi yapmış olduğu konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ticari araçlarını yenilemek isteyen esnaflarımıza da bir müjdem var. Ben bay bay Kemal gibi konuşmuyorum. O bu tür müjdeleri de verir ama hepsi palavra, palavra, palavra. Şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, otobüs, çekici işletmeciliği, kamyonla ticari yük taşımacılığı yapan esnaflarımız aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek" ifadelerini kullanarak sıfır araç almak isteyen esnafa ÖTV'siz araç satışı yapılacağını duyurmuştu.

otv-mujdesi.jpg

Karar kapsamında

  • Şehir içi taksi,
  • Dolmuş,
  • Minibüs,
  • Midibüs,
  • Otobüs,
  • Çekici işletmeciliği,
  • Kamyonla ticari yük taşımacılığı yapan esnaf aynı cins taşıtlarını yenilerken ÖTV ödemeyecek.

ÖTV'SİZ VOLKSWAGEN CADDY FİYAT LİSTESİ! EN DÜŞÜK DONANIM PAKETİ KAÇ TL?

2023 Volkswagen Caddy Impression 2.0 TDI 122 PS Manuel 528.000 TL

2023 Volkswagen Caddy Impression 2.0 TDI 122 PS DSG Otomatik 557.000 TL

2023 Volkswagen Caddy Life 2.0 TDI 122 PS Manuel 584.000 TL

2023 Volkswagen Caddy Life 2.0 TDI 122 PS DSG Otomatik 604.500 TL

2023 Volkswagen Caddy Style 2.0 TDI 122 PS DSG Otomatik 630.500 TL

Söz konusu düzenlemenin torba yasa içerisinde yer alması beklenirken kanun teklifinin yasalaşması durumunda yukarıdaki grupta yer alan kişiler için ÖTV'siz araç satışı yapılacak. Kanun teklifinin önce meclise gelmesi beklenecek.