3+1 prefabrik evde devlet desteği! Fiyat 99.900 TL'ye düşüyor!

Prefabrik ev yaptırma planı yapanlar için devlet desteği geldi. Devlet desteği alanlar için 3+1 prefabrik ev fiyatı 99.900 TL'ye düşüyor.
3+1 prefabrik evde devlet desteği! Fiyat 99.900 TL'ye düşüyor!

Türkiye'de ev sahibi olmanın çok büyük bir öneminin olduğunun anlaşıldığı bir dönemden geçiliyor. Ev sahibi olmayanlar kira gibi büyük bir sorun ile karşı karşıya kalıyorlar. Bunun için de ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı oldukça arttı ama maliyetler buna pek de izin vermiyor. Konut kredisi imkanlarının daralması yüksek ev fiyatları ile birleşince ortalama bir vatandaşın konut satın alması imkansız hale geldi.

PREFABRİK EV EN İYİ ALTERNATİF

Prefabrik evler son dönemlerde yıldızı parlayan yapı tarzlarından birisi oldu. Maliyetlerinin betonarme yapılara göre çok daha düşük olmasından dolayı insanlar bu evleri tercih etmeye başladılar. Prefabrik ev yaptıranlar çok önemli bir maliyet avantajı elde ediyorlar ama bu maliyet fırsatının anlamı prefabrik evin yapılacağı arsaya, araziye sahip olanlar için geçerli oluyor. Eğer arsa veya arazi imkanı yoksa prefabrik ev maliyetine bir de arsa maliyeti ekleniyor ve tüm avantaj ortadan kalkıyor. Üstelik şehirlerin çeperlerinde şu anda ucuz fiyata arsa bulmak imkansız hale geldi.

DEVLET DESTEKLİYOR

Prefabrik ev yaptıranlara devlet desteği de veriliyor. Ancak bu destekler tüm vatandaşlara açık bir sosyal yardım değil. Prefabrik ev yaptıracak ve devlet desteği alacak kişinin öncelikle ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. Bu şart sağlandıktan sonra diğer şartların da yerine getirilmesi isteniyor. Tüm şartları karşılayanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 300.000 TL'ye kadar destek veriyor. Bu destek ile prefabrik ev yaptırmanın maliyeti oldukça düşüyor.

DEPREME KARŞI EN GÜVENİLİR YAPI!

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğu artık çok iyi biliniyor. Yıkıcı depremlerle karşılaşmak mümkün olabiliyor. Bunlara karşı korunmak ise yapıları depreme karşı güvenli olarak inşa etmekten geçiyor. İşte prefabrik evler de tam olarak buna yarıyorlar. Prefabrik evler depreme karşı oldukça güvenli yapılardır. Beton gibi kolay kırılabilen, esneme payı olmayan, yüksek ağırlıklı malzemeler yerine prefabrik evler hafif, esneyebilen ve zor kırılan malzemelerden üretiliyorlar. Böylece prefabrik evlerin depremde yıkılması çok zor oluyor. Yıkılsa bile prefabrik evlerde herhangi bir can kaybı olma ihtimali bile çok zayıf kalıyor.

PREFABRİK EV FİYATLARINDA SON DURUM!

prefabrik-ev.jpg

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler için 3-1 ev fiyatları belli oldu. haberimizde örnek aldığımız prefabrik ev satış ilanına göre 81 metrekare büyüklüğünde 3+1 prefabrik ev 399.900 TL'ye satılıyor. Bu ev için 300.000 TL devlet desteği alanların ödemeleri gereken tutar ise 99.900 TL oluyor. Bu da bir ev için çok çok ucuz bir rakam olarak dikkat çekiyor.