2023 yıl sonu ve 2024 tahminleri geldi! Ons ve gram altın bu fiyatlara yükselecek!

Altın piyasası için merak edilenleri Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıkladı. Ons ve gram altın için beklenen fiyatlar nelerdir?
2023 yıl sonu ve 2024 tahminleri geldi! Ons ve gram altın bu fiyatlara yükselecek!

Altın piyasasında bu hafta fiyat gerilemeleri ile başladı. Ons altında değer kaybı yaşanırken dolar kurunun etkisi ile gram altında düşüşler sınırlı seviyede kaldı. Bundan sonra altın fiyatları hakkında hangi gelişmelerin yaşanabileceğini Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıkladı.

ONS ALTIN FİYAT ANALİZİ!

Ons altın hakkında değerlendirme yapan İslam Memiş, “Ons altın 1.968 dolar seviyesinde görülüyor. Geçen hafta hızlı bir yükseliş takip etmiştik ve bu hafta geri çekilmeler olabileceğine dair uyarlar yapmıştı. Ons altında ilk önce 1.965, devamında 1.957 dolar destek seviyelerini takip ediyoruz. Ons altın geriye sarksa da hedef yukarı yönlüdür. Tekrar 2.000 dolar üzerini hedef alacak bir yükseliş trendi ortaya çıkacak. Ons altın için söylediğimiz 1.957 dolar destek seviyesi altına eğer sarkma olursa o da iyi bir alım fırsatı olur.” dedi.

ONS ALTIN İÇİN BEKLENEN FİYATLAR!

Ons altında beklediği fiyatları açıklayan İslam Memiş, “Ons altında fiyat gerilemeleri insanları yanıltmasın. Bunların olacağını ve kalıcı olmayacağını söylemiştik. Merkez bankaları faiz artırım süreçlerine yavaş yavaş son veriyorlar. FED’in yılın son toplantısında faizi pas geçeceğine dair beklenti güçleniyor. Jeopolitik riskler de artıyor. Tüm bunlar ons altının yukarı yönlü hareketine destek olacaktır. 2.000 dolar üzerine çıkacak ons altın için çok uzun süre beklememize gerek kalmayacak. 2024 yılında ise ons altında 2.350 dolarlık fiyat hedefimiz aynı şekilde duruyor. 2023 hedeflerimizi tutturduk ve şimdi 2024 hedeflerimize bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN HANGİ FİYATLARI GÖRECEK?

Gram altın için fiyat beklentilerini açıklayan İslam Memiş, “Gram altında ekran fiyatı 1.820 TL seviyesinde bulunuyor. Serbest piyasada ise gram altın 1.869 TL noktasında bulunuyor. Geçen hafta yüzde 50 alım yapanlar için bu hafta da yüzde 50 alım fırsatı olacaktır. Dolar kuru güçlü ve ons altın geriliyor. Gram altında bunun etkisiyle geri çekilmeler sınırlı kalıyor. Bu hafta gram altında 1.865 TL ile 1.857 TL seviyelerini takip edeceğiz. Ancak önümüzdeki haftalarda 1.900 TL ile 2.000 TL arasına yerleşen gram altını takip edeceğiz. Artık 1.800 TL’li seviyelere bir daha geri dönülmeyecek. Yılı da 2.000 TL seviyelerinde tamamlarız. 2024 yılında ise önce 2.500 TL ve devamında da 2.700 TL hedefleri gram altın için devreye girecektir.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.