Aile Bakanlığı o şartı sağlayan kadınlara düzenli 1000 TL ödemeye başladı! Başvuru için kimlik yetiyor

Ekonomik açıdan geçinmekte zorluk yaşayan vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu destek ödemelerini yakından inceliyor. Aktarılan habere göre o şartları sağlayan kadınlara düzenli 1000 TL ödenecek! İşte başvuru şartları ve detaylar
Aile Bakanlığı o şartı sağlayan kadınlara düzenli 1000 TL ödemeye başladı! Başvuru için kimlik yetiyor

Aile Bakanlığı’nın resmi web sitesinden alınan son habere göre bakanlık o şartları taşıyan kadınlara düzenli olarak destek ödemesi yapacağını açıkladı. Başvuru şartları açıklanırken, başvuru için sadece kimliğin yeterli olacağı belirtildi.

KİMLER 1000 TL ÖDEMESİ ALABİLİR?

Bakanlığın aktardığı son habere göre yardımın adı “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı” olarak ifade ediliyor. Buna göre devlet, eşini kaybetmiş ve sosyal destek güvencesi olmayan 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ödemeyi yapıyor. Ödemeden sadece son resmi nikahlı eşini kaybeden kadınların yararlanabileceğinin altı çizildi.

screenshot-1-001.png

NİKAHLI EŞİNİ KAYBEDENLERE ÖDENECEK

Kadınlara verilen 1000 TL’lik ödemelere ilişkin yapılan açıklamada, “Hanede sosyal güvencesi olan birey bulunmayan, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ve son resmi nikahlı eşini kaybetmiş kadınlara yöneliktir” ifadesi kullanıldı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Aile Bakanlığı, başvuruda bulunmak isteyen ve gerekli şartları taşıyan kadınların sadece kimlikle başvuru yapabilecekleri belirtildi. Bu kapsamda başvuracaklar, ikamet ettiği adreste kendilerine en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilir. Başvuruda bulunanlar hak sahibi olmaları halinde devlet tarafından düzenli 1000 TL ödemeden yararlanabilirler. Ödemenin ödenme tarihleri ise 2 ayda bir olarak belirtilidi.