01.05.2022, 10:40

Bayram gelmiş neyime

Bayram kutlama yazılarında ya; “Nerede o eski bayramlar” muhabbeti, ya da iyilik, güzellik ve sağlık temennileri yapılır.

Uşak, valisiz bir Ramazan Bayramı kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, tam 11 Ramazan Bayramında bitmeyen çevre yolu ile 12. Ramazan Bayramı kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, yıllardır kentin göbeğinde moloz yığını gibi duran ve adına “Millet Bahçesi” denilen ve hala taş üzerinde taş konmayan ucube ile bir bayram daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, her Ramazan Bayramında olduğu gibi Uşak –Gediz, Uşak- Ulubey- Eşme ve Çivril karayollarının çözülmeyen sıkıntıları ile yeni bir Ramazan Bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, Pırıl pırıl cihazlarla donatılmış Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi, eski devlet hastanesi binası ve eski SSK hastane binası varken yine randevu bile almakta yasadığı sıkıntının nedenini bir türlü anlayamadan bir Ramazan bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, yine sanayisinde artan iş kazaları ile gencecik işçilerin yaşamını yitirdiği ve intihar vakalarının arttığı bir ortamda bir Ramazan Bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, tek oksijen ve su kaynağı Murat Dağı ve çevresinde maden arayarak kendini sürekli tedirgin eden madencilerin havasız ve susuz bırakmasından endişe ederek bir Ramazan Bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak, iktidar partisinin beceriksizliği yüzünden tarihinin en az yatırımını alırken, Uşak’ta olup bitene hiç sesini çıkarmayan muhalefet partilerinin gölgesinde yeni bir Ramazan Bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Uşak; “Çok şükür hiç olmazsa bu işimiz bari düzgün” diyerek Uşak Emniyet Müdürlüğü ve Uşak Jandarma Komutanlığının sağladığı asayiş ve güven ortamında bir Ramazan bayramı daha kutlamaya hazırlanıyor.

Yazıma başlarken belirtmiştim. Bu tür dini bayramlar, iyilik, güzellik ve esenlik dolu temennilerle kutlanır. Allah şahit, bende yazıma böylesine güzel temennileri yazmak için başlamıştım. Ama ne yaparsınız ki; can dursa kalem durmuyor. Hakim Bey.

Başta canım Uşaklılar olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını kutlar; sağlık, mutluluk, esenlik dolu bir bayram yaşanmasını diler, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öperim.

İYİ BAYRAMLAR…

Yorumlar (4)
Ramazan YEŞİLOVA 10 ay önce
Kaleminize saglık iyi nbayramlar ayramlar
Adem 10 ay önce
Salih abi sırf sen varsın diye bu siteyi takip ediyoruz sen cansın
Deniz 10 ay önce
Salih abi ellerin dert görmesin sen dürüst bir gazetecisin kendine yapılan eleştrileride yayınlıyorsun fakat hidayet bey eleştriye kapalı ve kaynaksız haberler yapıyor kendisini yorumlarda eleştirenleri yermek için uğraşıyor bence biraz sizden ders alsın
bayram2 10 ay önce
kaleminize yüreğine sağlık iyi ki varsınız iyi bayramlar köy görümlü Uşak ilini dile getirmişsiniz salih bey basiretsiz liyaketsiz kurum md vekillerini kaleme alsanız uşak ilinin içinde bulunduğu hal daha göz e çarpar hale gelir. onların tek düşüncesi koltukları uşak olsada olur olmasada saygılarımla