Üniversiteye kadın erkek personel alımı BUGÜN BAŞLADI! En az lise mezunları başvursun

Personel alımı haberi bekleyenlere bugün güzel haber geldi. Aktarılan son habere göre Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında üniversite personel alım ilanı duyuruldu. Sözleşmeli olarak yapılacak personel alımına kadın erkek başvuru yapılabileceği belirtildi.
Üniversiteye kadın erkek personel alımı BUGÜN BAŞLADI! En az lise mezunları başvursun

Resmi Gazete’de yayımlanan habere göre Gebze Teknik Üniversitesi’ne personel alımı başladı. Sözlü sınav başarısına göre sözleşmeli personel alımı yapılacağının altını çizen resmi kurum, başvuruların bugün başlayacağını açıkladı.

BAŞVURULAR BUGÜN BAŞLADI

KPSS puan şartı ile yapılacak personel alımı bugün başladı. 13 Aralık tarihine kadar devam edecek olan personel alımında sonuçlar 29 Aralık tarihinde açıklanacak olup, adayların 15-16 Ocak tarihinde sözlü sınava gireceği belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyenler için yapılan açıklama şu şekilde:

“657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların” ek 2 nci maddesinin (c) fıkrası uyarınca Rektörlüğümüz tarafından yapılacak olan sözlü sınav başarısı sırasına göre sözleşmeli personel alımı yapılacaktır”

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan personel alımında genel başvuru şartları şu şekilde:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak,

Arşiv araştırmasının ve güvenlik soruşturmasının olumlu geçmesi

KPSS’den belirtilen puanları alabiliyor olmak

Genel başvuru şartlarını taşıyan adaylar için başvurular bu sabah itibarıyla başladı.

18-35 yaş arasında olmak

HANGİ MESLEKLER İÇİN ALIM YAPILACAK?

Üniversiteye yapılacak olan kadın erkek personel alımında alım yapılacak mesleklerin Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile Destek Personeli için olacağı belirtildi. En az lise en fazla ise ön lisans mezunu adayların başvurabileceği açıklandı. Destek personeli için de aşçı ve temizlik görevlisi alınacağı duyuruldu.

İlana ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak isteyenler Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında ilanı görüntüleyebilir ya da İŞKUR'un kamu iş ilanları üzerindeki sekmesi üzerinden üniversite personel alım ilanını inceleyebilir.