Kamuya KPSS 55 puanla kadın erkek devlet memuru alımı bu hafta başlıyor

Kamu kurumlarının KPSS'li ve KPSS'siz alımları sıkça merak ediliyor. Yayımlanan son ilana göre kamuya KPSS 55 puanla kadın erkek devlet memuru alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular ise bu hafta başlıyor! İşte ilan detayları ve merak edilenler..
Kamuya KPSS 55 puanla kadın erkek devlet memuru alımı bu hafta başlıyor

İŞKUR Kamu Kurumları ilanları üzerinde yayımlanan ilana göre Kırıkkale ili Bahşılı ilçesi için memur alımı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyenler için detaylar belli oldu. Adayların ilk olarak en az KPSS 55 puana sahip olması ve B sınıfı ehliyetinin olması gerektiği açıklandı.

ATAMA YOLUYLA MEMUR ALIMI YAPILACAK

Yayımlanan ilan için şartları taşıyanlar arasından boş kadrolara alım yapılacağı ifade edilerek, “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır” denildi.

screenshot-3.png

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK

Bahşılı Belediyesi için yapılacak alımda alım yapılacak mesleğin Koruma ve Güvenlik Görevlisi olacağı belirtildi. Kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak alımlarda adayların taşıması gereken genel başvuru şartları şu şekilde:

TC vatandaşı olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Belirtilen suçlardan mahkum olmamak

Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf ya da ilişiğinin olmaması

Görevini yapmasına engel olacak akıl hastalığının olmaması

İlandaki diğer başvuru şartlarını taşımış olmak

Bunların yanı sıra bir de özel şartlar aranmaktadır. İşte memur alımı için istenen özel şartlar:

Belirtilen KPSS puanını almış olmak

Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda belirtilen şartları taşımak

En az B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak

Daha önce bir kamu kurumunda çalışıldıysa ahlaki ya da disiplinsizlik suçlarından çıkarılmamış olmak

Son başvuru tarihi itibarıyla süresi dolmamış özel güvenlik kartına sahip olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların 15 Kasım’da başlayacağı ve 17 Kasım tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Adaylar istenilen evrakları hazırlayarak şahsen mesai saatleri içerisinde u Bahşılı Belediye Başkanlığı Belediye Hizmet Binası Hüseyin Onbaşı Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:23 Bahşılı / KIRIKKALE adresine teslim etmesi gerekmektedir.