Bu akşam 19.30’da başlayacak! Yarın akşam 18.00’e kadar kesintisiz FELAKETİ YAŞATACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, akşam saatlerinde vatandaşların son günlerde yakından takip ettiği güncel hava durum tahminlerini il il açıkladı. Akşam saatlerinde yapılan açıklamada bu akşam saatlerinde 19.30'da başlayacağı yarına kadar süreceği duyuruldu!
Bu akşam 19.30’da başlayacak! Yarın akşam 18.00’e kadar kesintisiz FELAKETİ YAŞATACAK

Türkiye kış ayına aniden bir giriş yaparken, çok sayıda ilimizde sağanak ve kar yağışını etkisini göstermeye devam ediyor. Yağışların etkili olacağı illeri tek tek açıklayan MGM, özellikle Batman, Siirt, Ordu, Giresun, Trabzon, Iğdır, Ağrı, Muş, Kastamonu ve Sinop kıyılarında, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli olabileceğinin altını çizdi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji, yaptığı açıklamasında bölgelerdeki hava durumunu tek tek açıklarken yağışların özellikle Karadeniz kıyılarında etkili olabileceğini şu şekilde belirtti:

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Salı) zamanla kıyılarının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde doğusunda kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

screenshot-2.png

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölge genelinin, gece saatlerinden itibaren kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle, yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi beklenen yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Kastamonu ve Sinop kıyılarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Sinop çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km / saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülecek yağışların, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'in doğusunda yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

1615354093280-ya-780x450.jpg

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, güneydoğusu ile Iğdır, Ağrı ve Muş çevrelerinde kuvvetli, Ardahan, Bitlis, Şırnak ve Hakkâri çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın batısında kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

SICAKLIK 8 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

Hava sıcaklığının da genel olarak 2-8 derece arasında düşüş göstereceğini ifade eden Meteoroloji, diğer bölgelerde de önemli bir değişiklik olmayacağını söyledi. Rüzgara karşı da dikkat edilmesi gerektiğini belirten resmi kurum Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde 80 km/sa kadar fırtına görebileceğini belirtti.