AFAD 10 ile son dakika uyarı SMS'i gönderdi tarih ve saat verdi! Bu sefer çok daha ŞİDDETLİ olacak

Afetlerle mücadelesini sürdüren Türkiye'nin 10 ilinde yeniden teyakkuz durumuna geçildi AFAD milyonlarca kişinin cep telefonuna uyarı mesajı gönderdi.
AFAD 10 ile son dakika uyarı SMS'i gönderdi tarih ve saat verdi! Bu sefer çok daha ŞİDDETLİ olacak

AFAD 10 ile son dakika uyarı SMS'i gönderdi tarih ve saat verdi! Bu sefer çok daha ŞİDDETLİ olacak - Türkiye afetlerle mücadelesine tüm hızı ile devam ederken deprem, kuraklık, fırtına derken bu seferde 10 il içinde gök gürültülü sağanak yağış ve sel uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için gök gürültülü şiddetli sağanak yağış uyarısı yaparak alarm durumuna geçti. 17 Kasım 2023 Cuma ve Cumartesi Pazar yurtta hava nasıl olacak, hangi illerde alarm verildi, bugün yağış var mı, yağmur yağacak mı?

AFAD VE METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PEŞ PEŞE UYARI MESAJI YAYIMLADI!

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yapılan son dakika açıklaması ile bugün pek çok ile gök gürültülü sağanak yağış ve sel uyarısı yapıldı. İşte o açıklamalar...

dogu-anadolu.jpg

DOĞU ANADOLU'NUN DOĞUSUNDA KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Muş Bitlis ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey kesimlerinde bu gece saatlerinden sonra kuvvetli yağış (21-50 kg/m2) bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, 2500m. üzeri rakımlarda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışın meydana getirebileceği sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

mgm-uyari.jpg

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI! BUGÜN HANGİ İLLERDE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPILDI, ŞİDDETLİ YAĞMUR YAĞACAK MI?

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra Siirt, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağış (21-50 kg/m2) bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur, 2500m. üzeri rakımlarda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışın meydana getirebileceği sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların Giresun’un doğusu ile Trabzon, Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, kıyılarda yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Söz konusu illerde hem yaşayan vatandaşların hem de yerel yönetimlerin tedbirli olmaları istenirken AFAD ekiplerinin de bölgede takviyeler yapılarak teyakkuz haline geçildiği ifade edildi.