Acı haberler peş peşe geldi! 9 kişi hayatını kaybetti

Türkiye, hafta sonundan itibaren etkili ve sağanak yağışlı bir havanın etkisi altına girdi. Çok sayıda ilimizde sağanak yağış sele neden olurken, acı haberler peş peşe geldi. İçişleri Bakan Yerlikaya, 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Acı haberler peş peşe geldi! 9 kişi hayatını kaybetti

Gelen bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yerlikaya, yaptığı açıklamasında hafta sonu yurt genelinde meydana gelen sel ve fırtınadan 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 11 kişinin de hala kayıp olduğunu belirtti. İşte detaylar..

screenshot-3.png

KAYIP MÜRETTEBATTAN BİR KİŞİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Bakan Yerlikaya, yaptığı açıklamasında sel ve olumsuz hava şartları sebebi ile 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini açıkladı. Zonguldak’ta dün meydana gelen gemi faciasında 12 Türk mürettebatının kayıp olduğu duyurulmuştu. Türk bayraklı kuru yük gemisinden 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını ifade eden Yerlikaya, şunları söyledi:

“Gece saatlerinde kamuoyu ile paylaştığımız gibi limanda bağlı Kamerun bayraklı gemi halatının kopması sonucu sürüklenerek karaya oturmuştur. Gemi mürettebatı itfaiye tarafından kurtarılmıştır. Batan Türk gemisindeki 11 kayıp mürettebat ile ilgili arama kurtarma ekipleri hava koşullarının düzelmesiyle arama kurtarma faaliyetlerine sabah erken saatlerde başlamıştır. 797 arama kurtarma faaliyetlerinde görevli arkadaşımız var. 295 araç, 2 uçak, bir helikopter devriye botlarımızla birlikte yoğun bir şekilde havanın müsaade ettiği ölçekte arama kurtarma çalışmalarımız sürüyor”

9 KİŞİNİ HAYATINI KAYBETTİĞİ AÇIKLANDI

Yerlikaya yaptığı açıklamasının devamında Batman’da 4 kişinin hayatını kaybettiği ve bir vatandaşımızın da Diyarbakır’da Hani bölgesinde sele kapılarak vefat ettiğini duyurdu. Toplam da 9 kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Yerlikaya, bölgede arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktardı.