Uşak yurt fiyatları ne kadar, Uşak Üniversitesi KYK ve özel kız erkek öğrenci yurdu fiyatı kaç TL 2023?

2023 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler yurt fiyatı araştırmasına başladı. Peki ama Uşak'ta devlet yurt ücreti ne kadar?
Uşak yurt fiyatları ne kadar, Uşak Üniversitesi KYK ve özel kız erkek öğrenci yurdu fiyatı kaç TL 2023?

Uşak yurt fiyatları ne kadar, Uşak Üniversitesi KYK ve özel kız erkek öğrenci yurdu fiyatı kaç TL 2023? 2023 YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından şehir dışında okumaya hazırlanan öğrencilerin gözleri şimdiden yurt fiyatlarına çevrildi. Uşak'ta devlet yurdu ücreti ne kadar? İşte güncel fiyat listesi..

KYK YURT ÜCRETLERİ

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler KYK yurt ücretlerine çevrildi. Geçtiğimiz yıl 2022 -2023 eğitim dönemi için başvurular 24 Ağustos 2022 tarihinde başlamıştı. Bu sene ise başvuruların ne zaman başlayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Ayrıca KYK yurt ücretleri geçtiğimiz yıl 250 ile 450 lira arasındaydı. Bu sene ise devlet yurdu fiyatlarının ne kadar olacağı henüz netlik kazanmadı. Bu konu hakkında net bir bilgi paylaşımı gündeme gelmedi. Birçok öğrenci KYK yurt fiyatlarının ne kadar olacağını şimdiden araştırmaya koyuldu.

KYK YURTLARINDA ÜCRERSİZ BARINMA

Devlet yurtlarında şehit eşi ve çocukları, şehidin çocuğu yoksa bekar kardeşleri, gazi ve gazi çocukları, anne ve babası vefat etmiş olan yirmi beş yaşını geçmemiş öğrenciler, lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde barınarak tamamlayanlar ücretsiz şekilde konaklayabiliyor. Ayrıca devlet koruması altında olan kişiler de KYK yurdunda ücretsiz bir şekilde kalabilecek.

Bu açıklamaların ardından şimdi ise gözler başvurulara dair yapılacak olan resmi açıklamaya çevrildi.