Uşak Üniversitesi 2023 YKS öğrencilerinin gözdesi oldu!

Uşak Üniversitesi 2023 YKS sonuçlarına göre yine yüzde 100’e yakın bir doluluğa ulaşarak yine göz doldurdu.
Uşak Üniversitesi 2023 YKS öğrencilerinin gözdesi oldu!

Uşak Üniversitesi 2023 YKS öğrencilerinin gözdesi oldu! 2023 YKS sınavına giren milyonlarca öğrencinin büyük bir heyecanla beklemiş oldukları tercih sonuçları Cumartesi akşamı sürpriz bir şekilde açıklanmıştı.

Cuma günü açıklanması beklenen tercih sonuçları gecikmiş, Pazar ya da Pazartesi günü sabahtan sonuçların açıklanabileceği belirtilmişti. Tercih sonuçlarının ilan edilmesi ile üniversitelerin doluluk oranları da merak konusu olmuştu. Uşak Üniversitesi yüzde 98 doluluk oranı ile göz doldurdu.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ YÜZDE 98 DOLULUK ORANI İLE GÖZ DOLDURDU!

Uşak Üniversitesi 2023 YKS sonuçlarına göre yine yüzde 100’e yakın bir doluluğa ulaştı. Uşak Üniversitesi olarak son yıllarda eğitimde standartları oluşturarak, kaliteyi yakaladıklarını söyleyen Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, "2023 YKS sonuçlarına göre toplamda 6 bin 414 öğrencimiz Uşak Üniversitesini tercih ederken, doluluk oranımız da yüzde 98 oldu” dedi.

usak-2.jpg

Uşak Üniversitesinin başarı çıtasını her geçen yıl daha da yükselttiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, “2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında fakültelerimizin doluluk oranı yüzde 75 iken 2023 - 2024 döneminde bu oran yüzde 98, ön lisans programlarımızın 2018 - 2019 Eğitim Öğretim yılında doluluk oranı yüzde 92 iken 2023 - 2024’te bu oran yüzde 99’a çıktı.

usak-3.jpg

Üniversitemizin 2018-2019 yılındaki genel doluluk oranı yüzde 81 iken bu yıl bu oran yüzde 98 olarak öne çıkıyor. Bu doluluk oranları da üniversitemizin başarısını ve gücünü gözler önüne seriyor” diye konuştu.

usak-4.jpg

Uşak Üniversitesinin kısa zamanda çok yol kat ettiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Savaş, “Uşak Üniversitesi YÖKAK tarafından yükseköğretim kurumlarındaki niteliğin yükseltilmesi ve kalite güvencesine katkı sağlanması amacıyla uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında (KAP) ‘Kurumsal Akreditasyon’ almaya hak kazanan seçkin üniversiteler arasında yer alıyor.

Ayrıca Fen Edebiyat Fakültemizin Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerimiz 5 yıllığına, Arkeoloji, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Sanat Tarihi bölümlerimiz 3 yıllığına; Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından, Eğitim Fakültemizdeki Türkçe Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programları ise 3 yıllığına Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akredite edildi.” şeklinde konuşarak yeni dönemde kayıt yapan tüm öğrencilere hoş geldiniz dedi.