Tariş genel kurulu öncesi güç birliği kararı!

Tariş Pamuk Birliği’nin yapılacak olan seçimli olağan genel kurulu öncesinde çok önemli bir hamle geldi.
Tariş genel kurulu öncesi güç birliği kararı!

Tariş Pamuk Birliği için kısa bir süre içerisinde seçimli olağan genel kurul yapılacak. Bu genel kurul ile beraber Tariş Pamuk Birliği’ni yönetecek yeni yönetim belirlenecek. Bu yeni yönetimin belirleneceği seçim öncesinde çok kritik bir adım atıldı. Aydın ve Söke Tariş Pamuk Kooperatifleri ortak karar alarak hareket edecekler. Bu kooperatiflerin desteğini alacak olan yönetim adaylarının büyük bir avantaj yakalaması bekleniyor.

ORTAK HAREKET ETME KARARI!

Tariş Pamuk Birliği’nin önümüzdeki günlerde yapılacak seçimli olağan genel kurulu öncesi Aydın ve Söke Kooperatifi yönetimi bir araya gelip ortak hareket etme kararı aldı. Pamuk üreticisinin emeklerinin korunması adına şahsı hesaplarla değil hasbi duygularla bir araya geldiklerini belirten birliğin en büyük iki kooperatifinin yöneticileri “Söke ve Aydın Tariş Pamuk Kooperatifleri olarak çiftçimiz, üreticilerimiz ve paydaşlarımızın kazançlarını nasıl arttırırız noktasında Tariş Birlik seçimlerinde ortak hareket etme kararı almış bulunmaktayız” açıklaması yaptılar.

Geçtiğimiz hafta seçimli olağan genel kurullarını tamamlayan Söke ve Aydın Tariş Pamuk Kooperatifleri önümüzdeki günlerde yapılacak olan Tariş Pamuk Birliği’nin seçimli olağan kongresinde ortak hedef belirledi.

Bugün bir araya gelen Söke ve Aydın Pamuk Kooperatifi’nin yönetim kurulu ve birlik delegeleri “Tüm birlik üyelerinin kazanımlarını arttırmak ve sorunlarına çözüm bulmak” hedefi ile bir araya geldiklerini duyurdular. Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Başkanı İsmail Özer ve Aydın Tariş Pamuk Kooperatifi Başkanı Tolga Önal başkanlığında, kooperatif yöneticileri ve birlik delegelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı sonrası çıkan kararı açıklayan Özer, “Çarpık düzen içinde çiftçimizin kaybolan emeklerini kazanca dönüştürmek ve pamuk üreticisinin yaralarını sarmak için ortak bir yol haritası oluşturduk” dedi.

Tariş Pamuk Birliği çatısı altında üretim yapan çiftçilerin ve pamuk sektörünün sorunları ve çözüm önerilerinin de ele alındığı toplantı sonrası konuşan Söke Tariş Kooperatifi Başkanı İsmail Özer, “Pamuk üreticisi ve emekçisi adına çok önemli bir noktaya geldiğimiz bugünlerde Söke ve Aydın Tariş Pamuk Kooperatifleri olarak çiftçimiz üreticilerimiz ve paydaşlarımızın kazançlarını nasıl arttırırız noktasında Tariş Birlik seçimlerinde ortak hareket etme kararı almış bulunmaktayız.” ifadelerini kullandı.