Batman sel felaketi! Kerpiç ev çöktü 3 çocuk kayıp

Batman'da son dakika sel felaketi yaşandı. Sel sularına kapılan kerpiç ev çökerken sel sularına kapılan anne bulunurken 3 çocuğu ise arama çalışmaları sürüyor.
Batman sel felaketi! Kerpiç ev çöktü 3 çocuk kayıp

Türkiye bir anda bastıran kara kışın etkisi altındayken pek çok ilde aniden bastıran yağış ve fırtına çeşitli felaketlerin yaşanmasına neden oldu. Zonguldak'ta fırtına nedeni ile kuru yük gemisi batarken Batman'da ise aşırı yağış sel felaketine dönüştü.

Batman'da meydana gelen sağanak yağış sonrası pek çok mahalleyi sel basarken Batman Merkez'e bağlı olan Şehitler Mahallesi'nde yer alan kerpiç ev sel sularına kapılarak yıkıldı. Evin yıkılması üzerine yapılan ihbar sonucunda bölgeye çok sayıda AFAD, polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Sel sularına kapılan anne bulunurken 3 çocuğunu ise arama çalışmaları sürüyor.

BATMAN SEL FELAKETİ SON DURUM NEDİR?

Kent genelinde sağanak etkisini sürdürmeye devam ediyor. Birçok noktada arabalar suda kaldı, ev ve iş yerlerini sel suları bastı. Merkez Şehitler Mahallesi’nde kerpiç ev tamamen yıkıldı. İhbar üzerine olay yerine, AFAD, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin çalışmaları sonucu sele kapılan anneye ulaşıldı, kaybolan 3 çocuğunu bulmak için çalışmalar devam ediyor. Annenin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kent genelinde su baskınlarının tahliyesi için çalışmalar devam ediyor. Öte yandan, Batman Valisi Ekrem Canalp, sağanaktan etkilen Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.