Zonguldak'ta iletişimi kesilen geminin arama kurtarma çalışmalarında son durum!

Zonguldak’ta kötü hava koşulları nedeniyle iletişimin kesildiği yük gemisinin mürettebatının arama kurtarma çalışmalarına ilişkin Zonguldak Valiliği açıklama yaptı.
Zonguldak'ta iletişimi kesilen geminin arama kurtarma çalışmalarında son durum!

Zonguldak Valiliği, iletişimin kesildiği Türk bayraklı "Kafkametler" isimli yük gemisine ilişkin, "Bölgeye Kocaeli ilimizden polis dalgıç ekibi sevk edilmiş, AFAD arama kurtarma ekiplerimiz de göreve hazır halde bekletilmektedir. Deniz ve hava şartlarının müdahale imkanı vermesiyle birlikte 12 kişilik gemi mürettebatını arama ve kurtarma çalışmaları ivedilikle başlatılacaktır" dedi.

Kdz. Ereğli ilçesi açıklarında Türk bayraklı Kafkametler isimli yük gemisiyle iletişimin kesilmesinin ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı unsurlar, bölgede izleme çalışmalarına başladı. Arama ve kurtarma çalışmalarına destek için Kocaeli'den polis dalgıç ekibi bölgeye sevk edilirken, AFAD arama kurtarma ekipleri de göreve hazır şekilde bekletiliyor.

ZONGULDAK VALİLİĞİ SON DURUMU AÇIKLADI!

Zonguldak Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, deniz ve hava şartlarının müdahale imkanı sağlaması durumunda 12 kişilik gemi mürettebatını arama ve kurtarma çalışmalarına ivedilikle başlanacağı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

"Bugün saat 10.30 sıralarında İzmir Aliağa Limanı'na varmak üzere Karadeniz Ereğli Limanı'ndan hareket eden Türk bayraklı Kafkametler isimli yük gemisiyle iç limandan dış limana çıkış esnasında iletişim kesintisi yaşanmıştır. Olumsuz hava koşulları nedeniyle havadan ve denizden yaklaşma imkanı bulunmadığından bölgede bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı unsurlarca başlatılan izleme çalışmaları devam etmektedir. Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere bölgeye Kocaeli ilimizden polis dalgıç ekibi sevk edilmiş, AFAD arama kurtarma ekiplerimiz de göreve hazır halde bekletilmektedir. Deniz ve hava şartlarının müdahale imkanı vermesiyle birlikte 12 kişilik gemi mürettebatını arama ve kurtarma çalışmaları ivedilikle başlatılacaktır."