Çayı bir de böyle deneyin! İçerisine bir damla ekleyin vücuda detoks etkisi yaratacak

Çaya bir damla ekleyin birçok faydasını gözlerinizle görün.
Çayı bir de böyle deneyin! İçerisine bir damla ekleyin vücuda detoks etkisi yaratacak

Çayı bir de böyle deneyin! İçerisine bir damla ekleyin vücuda detoks etkisi yaratacak: Çay içmeyi sevenler için güzel bir öneri ile geldik. Çayın içerisine bir damla eklediğinizde hem tat verecek hem de vücuda detoks etkisi yaratacak. Türk toplumunda çayın yeri bir başkadır. Sabahları kahvaltıda akşamları ise yemekten sonra mutlaka bir çay demlenir. Çay içerken tatlandırmak için ve aynı zamanda sağlık için çayı içerisine mutlaka limon ekleyin. Peki çaya limon ekleyerek içmenin ne gibi bir etkisi var?

Çaya eklenen limonun ne faydası var? Şöyle ki limondaki sitrik asit oldukça yüksetir. Bu da karaciğeri temizler. Sabah kahvaltıda çayınıza bir dilim limon ekleyerek tükettiğiniz de karaciğerde biriken tüm atık ve toksinler kolayca vücuttan atılır. Yani vücudun etoksifiye olmasını sağlamaktadır.

ÇAYA BİR DAMLA LİMON EKLEMENİN FAYDALARI

Çay içerken içerisine bir damla limon eklemeniz hem çayınızı tatlandıracak hem de limonun içerisinde bulunan antioksidan ve vitaminlerden de faylanmış  olacaksınız. Bunun yanında karaciğerinizi temizleyecek ve vücuda detoks etkisi yaratacaktır. Vücutta bulunan ağrıların giderilmesini sağlar. Bununla birlikte balgam ve enfeksiyonun giderilmesini sağlamaktadır. 

Bunun yanında cildi güzelleştirir. Düzenli bir şeklide tüketilmesi dahilinde cildi prüzsüsleştirir. Bunun sebebi ise vücuttaki toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olmasından kaynaklanmaktadır. 

Ayrıca limonda doğal olarak bulunan Hesperidin ve diosmin gibi bitki özlü bileşenlerin de kalp sağlığını desteklediği bilinmektedir. Ani inme ve felç geçirmeyi engeller. Kalp sağlığını büyük ölçüde iyileştirir. 

İlgili Haberler