28.01.2022, 13:18

“Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez”

Merhaba Değerli www.usakgundem.com Okurları!

Adım; Ayşegül Çamlı, 19 yaşındayım. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü ikinci öğretim 2. Sınıf öğrencisiyim. Manisa Alaşehir ilçesindeyim.

Geçen yıl kayıt oldum. Ancak pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gördüğümüz için Uşak’ta ilk yılımı yaşıyorum. Uşak benim için çok önemli bir kent. Ailemden ayrı olarak kendi kanatlarımla uçmamı sağlayan benim içinde ilklerin şehri olan bir kenttir.

Akşamları okuluma devam ederken , 2 ay önce www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesinde kendimi editör olarak buldum. Bana bu olanağı sağlayan Sayın Hidayet Kıran Bey’e çok teşekkür ederim.

Mesleğim gazetecilik olunca iyi bir gözlemci olmak gerektiğine inanırım. Duygusal bağım olan ilkler şehri güzel Uşak’ta ilk gözlemlediğim sokakta yaşamak zorunda kalan dört ayaklı dostlarımıza karşı yapılan muamele oldu. İşe başladıktan birkaç gün sonra Bozköy’de nasıl öldüğü belli olmayan 3-4 sokak köpeğinin ölüm haberi içimi yaktı. Bende Uşak’ta Sokak canlarına karşı neler yapıldığını araştırmaya karar verdim.

Bu konuda Uşak Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü ve hayvan barınak sorumlusu Veteriner Hekim Sayın Okan Aydın ile görüştüm. Kendisinden; ‘barınaklar hakkında sokak hayvanları için barınağa yeterince yatırım ayrıldığına, tek sorunun barınağın küçük olmasından kaynaklı olduğunu,  o sorunu da 2 aya kadar çözüm getireceklerini, ayrıca belediyenin sokakta yaralanan ve yardıma muhtaç olan hayvanlar için acil müdahale ekibinin hizmet verdiğini’ öğrendim.

Bu öğrendiklerim beni çok mutlu etti.  Sokakta yaşayan canlara değer veren bir belediye şüphesiz insanlara da değer verir diye düşündüm. Bu konuda araştırma yapmaya karar verdim.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın, yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin bir kaçı ile diyabet ve çölyak rahatsızlığı bulunan küçük  Çınar Kılıçarslan’ı ve ailesini ziyaret ederek bir gönül köprüsü oluşturmaya çalışmış.

Olumsuz hava koşullarının etkisiyle mücadele kapsamında  bir yandan karları temizlerken diğer yandan da Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de kar sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak canlılarımız için mama bıraktı.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Zeynep Ceylaner ile birlikte, Belediye Kültür Müdürlüğü'nce organize edilen 3. Bilim Sanat ve Çocuk Şenliği etkinliğinde, minikler ile bir araya geldi.

Başkan Sayın Mehmet Çakın, olumsuz hava koşulları ile mücadelede en önemli yardımcılarımız olan Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Ekipleri'ni görev bölgelerinde ziyaret etti.

Zorlu görevlerinde ekiplere kolaylıklar dileyen Başkan Çakın, 24 saat esası ile yoğun bir biçimde çalışan ekiplere sıcak çorba ikramında bulundu.

Özel gereksinimli vatandaşların belediyeye dha kolay ulaşarak,her türlü fiziki sorun, talep, istek ve şikayetlerini kontrol ederek hızlı bir şekilde gidermeyi amaçlayan  0534 792 11 80 numaralı whatsapp ihbar hattını kurdu.

Uşak Belediyesi olarak bu soğuk günlerde sokakta kalan, barınma imkânı olmayan vatandaşlar için barınma imkanı sağladı.

Yaklaşık 4 aylık Uşak yaşamımda anladığım şu: Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın, kendisini oy verip başkan yapan Uşak insanı ile bir gönül köprüsü kurmaya çalışıyor.

Sokakta yaşayan kedisine köpeğine sahip çıkıyor. İnsanın gönlüne dokunuyor. Suyuna doğasına önem veriyor.

Rahmetli Neşet Ertaş ustamızın dizelerinde geçen; Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez. / Gönülden gönüle gider “ dizelerinin hayata geçen hali bu olsa gerek.

Yorumlar (0)