Uşaklı öğrenciler deprem bölgesine gönderilmek üzere İngilizce sözlükler hazırladı!

Ülkemizi derinden sarsan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından binlerce depremzedeye destek olunmaya çalışılıyor. 11 ili etkisi altına alan
Uşaklı öğrenciler deprem bölgesine gönderilmek üzere İngilizce sözlükler hazırladı!

Uşaklı öğrenciler deprem bölgesine gönderilmek üzere İngilizce sözlükler hazırladı! - 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde yıkıcı etki yarattı. İki büyük depremin ardından ülkemizin farklı noktalarında da depremler kaydedildi. Birbiri ardına gerçekleşen depremler endişeye neden olurken deprem bölgelerinde de enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor.

UŞAKLI ÖĞRENCİLERDEN GÜLÜMSETEN DESTEK

11 ili kapsayan depremlerde binlerce depremzede için de destekler devam ediyor. Yurdun dört bir tarafından depremzedeler için yardımlar devam ederken bu süreçte aktif rol alan Uşak'tan da yeni bir haber geldi. Uşak'ta  ilkokul öğrencileri de deprem bölgesindeki yaşıtları için harekete geçti. Uşak Mehmetçik İlkokulu öğrencileri,  yaptıkları İngilizce sözlükleri deprem bölgesindeki öğrencilere gönderilmek üzere sergiledi.

PROJEYE 100 ÖĞRENCİ KATILDI

İngilizce dersi müfredatında bulunan el yapımı rengarenk sözlüklerin 11 ili etkileyen depremin ardından deprem bölgesindeki okullara gönderilme kararı alındı.

Alınan karar sonrasında sözlükler, sergilenmek üzere Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) getirildi. Düzenlenen sergiye Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Sergide basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmetçik İlkokulu İngilizce Öğretmeni Derya Ebru Keleş, yaptıkları pojeye ilişkin değrlendirmelerde bulundu.

Öğretmen Keleş, ''Çocuklarımızla İngilizce dersinde geçen kelimelerle el yapımı sözlük yapmaya karar vermiştik. Velilerimiz işbirliğiyle Mart ayına kadar bu etkinliğimiz devam etti. Birbirinden farklı değişik el yapımı sözlükler ortaya çıktı. 6 Şubat'ta 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremler olunca biz de bu sözlükleri oradaki depremzede öğrencilere bir nebzede olsa yüzlerini güldürebilmek için sergi sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin'in de uygun gördüğü bir bölgeye hediye olarak göndermek istiyoruz. Projeye 2'inci, 3'üncü ve 4'üncü sınıflardan 100 öğrencimiz katıldı.'' diyerek sözlerini sonlandırdı.

İlgili Haberler