Uşak Vali Vekili Balcı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyasına katıldı

Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında gerçekleştirilen trafik denetimine katıldı.

GÜNCEL 12.11.2021, 18:09

Uşak Vali Vekili Balcı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyasına katıldı

Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında gerçekleştirilen trafik denetimine katıldı.

GÜNCEL 12.11.2021, 18:09
Uşak Vali Vekili Balcı "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyasına katıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dikkat çekmek için başlatılan "Bi Hareketine Bakar Hayat" ana temalı emniyet kemeri kampanyası kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda (Atatürk Anıtı önü) gerçekleştirilen emniyet kemeri denetimine katılan Vali Kemal Çeber, trafik ekipleri ile birlikte araç sürücülerine emniyet kemeri takmanın önemini hatırlattı. Trafikte emniyet kemerinin yaralanmalı kazalarda riski %60 azalttığını belirtti.

‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ kampanyasının Kasım ayı sonuna kadar çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle devam edeceğini belirten Vali Vekili Muammer Balcı, kampanyanın vatandaşlarımızda farkındalık yaratacağını ve emniyet kemeri takma alışkanlığı kazanımlarını arttıracağını söyledi.

Araçlarda bulunan çocuklara da ebeveynlerini gerek emniyet kemeri takma, gerekse trafik kurallarına riayet etme konularında ısrarla uyarlamaları gerektiğini hatırlatarak, trafik kazalarının ve yol açtığı zararların en az seviyelere indirilmesi için büyük küçük herkese görevler düştüğünü hatırlattı.

Uygulama sırasında sürücü ve yolculara üzerinde ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’ logosu bulunan maske ile bilgilendirici broşür takdim eden Vali Vekili Muammer Balcı, kazasız ve güvenli seyirler diledi.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (2)
Boş Gündemlerle Oyalanıp Duruyoruz. 8 ay önce
Nedense her kampanya, kanun, kural, yasa, kaide yarım saat basın önünde yapılan gösteriden ileri gitmiyor. Halkın hayatını kolaylaştırmaktan çok uzak. Allaha emanet yuvarlanıp gidiyoruz vatandaş olarak. Avrupa'da telefonla bile şikayet ettiğin an vatandaşın beyanı doğru kabul edilir ve gerekli cezalar, yaptırımlar hemen uygulanır. Cadde üzerinde bazen insafa gelip şoförler yaya görünce duruyor ama Uşakta bir tane cadde, kavşak, yaya geçidi yok ki. CİMER'e yazıyorsun şikâyetini kurumlar takmıyor. CİMER'den 2 kez adalet bakanlığına bağlı bir kuruma yazdım, Allah için cevap vermeye tenezzül bile etmedi kurum. Sanırım şikâyetin, bilgi edinme hakkı kanunun önemi yok, sorumlular hakkında yasal işlem başlatmak gibi bir yaptırımı da yok. Sahi başta CİMER olmak üzere belediyelerin ve diğer kurumların şikayet hattı neden var? Bazı yazılanları ihbar kabul edip neden savcılar harekete geçmez? Mesela eğitim ve ulaşım anayasal bir hak, eğitime ulaşmak, eğitimin sorunsuz ve güvenli bir şekilde devamlığını sağlamak her kişi kurumun görevidir. Sorumlular hakkında neden işlem yapılmaz? Veliler, öğrenciler ve öğretmenler TOBB meslek lisesine ulaşımda sıkıntı yaşıyoruz diyor, belediye ise tabelada yazana bin diyor. Ne yazıyor ki o tabelada 11 Çanlı yazıyor, okul adı olana bak, lan ya hiç tabela yok, yada 2 okulun adının olduğu 2 tabela var, tek tabela yok, leylekler almış, hey Allahım ya. Hat başkanında her seferin saat listesi varmış, şoför uymazsaymış falan filan. Öğrenciler belediyeye şikayet ediyor, şoför ben oraya gitmiyorum arkadaki gidecek, arkadaki de arkadakine, bu arkalar bitmez arkadaş. Peki hat başkanında olan liste, o aracın oraya gidip gitmeyeceğine dair bir belge, liste, yazı sende var mı? Ya gerçekten gitmesi gerekiyorsa, konuya hakim misin, komedi gibi. Hat şoförleri 45 dakika arayla gideceğiz dese ne olacak? Hat başkanı öyle uygun görmüş mü diyeceksiniz? Otobüs saatini okullara yollamışlarda, o saat kalkış saati mi, varış saati mi nedir? Hangi durakta kaçta olacak otobüsler? Öğrenci, veli, vatandaş ne bilir, otobüs kalkıp kaç dakikada tur atar hangi durağa saat kaçta gelir? Hangi saatte hangi durakta olur. Gerçekten Uşak halkına bu yüce Türk Milletine hizmet etmek istenirse, bu işin çok basit ve ekonomik yolu var. Her semtten hastaneye giden araç var. Sabah 07.00 ile 09.30 saatlerinde hastaneye giden ve öğleden sonra 15.30 ile 17.40 saatlerinde hastaneden gelen araçlar okulun olduğu bir eylül sanayi caddesine girsin, öğrenci ekonomik ve rahat bir şekilde anayasal hakkı olan eğitime ulaşsın, 2 otobüs parası cebine kalsın karnını doyursun. Velilerde, öğrencilerde rahatlasın. Çok mu zor arkadaş, bu halka hizmet etmenin hakka hizmet etmek bilinci taşıyana, bu Yüce Türk Milletine hizmet etmek isteyene?
Belediye Başkanı Mehmet ÇAKIN'ın dikkatine 8 ay önce
Sokakta beslediğimiz sokak kedilerinden biri iştahsızlık, halsizlikle birlikte sürekli kusmaya başladı, kedi kafasını kaldıramıyor. Neyse 153'ü aradık geldiler, ağ gibi bir şeyin içine katıp ağzını bağlayıp götürdüler. Sonra akıbetini merak edip barınağa gittiğimizde kedi bir odaya atılmış, hala ağdan çıkarılmamış ölüme terk edilmiş halde gördük. Kedinin orada olduğundan bir haber yetkililer. Kedinin tedavisi için bana borçlusun. o tedavi parasını alırım senden. Sahi belediye ne iş yapar başkan? İnsanlar ulaşımdan özellikle öğrenci ve veliler TOBB meslek lisesine ulaşımla ilgili sorunlarının çözüme kavuşmamasından, sokak hayvanlarının tedavilerinden. merakı mı giderin lütfen, belediye ne iş yapar? Aslında, davaya ve en önemlisi Reise zarar veriyorsunuz. Ne hikmetse vekillerde ve örgütlerde hiç ses yok.