Uşak Üniversitesi Dünya Sıralamasına Girdi

Üniversite başarısıyla dünyadaki ilk 1000 üniversite arasında yer aldı. Dünyaca ünlü üniversite sıralama kuruluşu Times HigherEducation, Etki Sıralaması 2021 sonuçlarını açıkladı.

GÜNCEL 25.04.2021, 19:40 25.04.2021, 19:53

Uşak Üniversitesi Dünya Sıralamasına Girdi

Üniversite başarısıyla dünyadaki ilk 1000 üniversite arasında yer aldı. Dünyaca ünlü üniversite sıralama kuruluşu Times HigherEducation, Etki Sıralaması 2021 sonuçlarını açıkladı.

GÜNCEL 25.04.2021, 19:40 25.04.2021, 19:53
Uşak Üniversitesi Dünya Sıralamasına Girdi

Uşak Üniversitesi, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen sıralamada,dünyadaki ilk bin arasında yer aldı.

Times HigherEducation, 96 ülkeden bin 154 üniversiteyi değerlendirmeye aldı. Türkiye’den de 49 üniversitenin yer aldığı değerlendirme sonucunda Uşak Üniversitesi“Nitelikli Eğitim” alanında 201-300 kategorisinde sıralamaya girmeyi başardı.Uşak Üniversitesi Türkiye’den listeye giren birçok üniversiteyi geride bırakarak 11.sıraya yerleşti.Üniversite ayrıca “Sağlık ve Kaliteli Yaşam”, “Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” ve “Amaçlar için Ortaklıklar” kategorilerindeki çalışmalarıyla da dünya üniversiteleri listesine girmeye hak kazandı.

“YENİLİKÇİ PROJELERİMİZ VE PERFORMANSIMIZ TESCİL EDİLMİŞ OLDU”

THE tarafından yapılan sıralamanın yükseköğretim kurumları açısından önemli olduğuna değinen Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Bu durum bizleri hem motive ediyor hem de gururlandırıyor. Üniversitelerin bölgesel, toplumsal ve sürdürülebilir çalışmalar içinde yer alması ülke kalkınmasının lokomotifidir. Eğitim-öğretim, sosyo-kültürel, AR-GE, ÜR-GE, inovasyon alanındaki çalışmalarımız ve yenilikçi projelerimiz ile topluma yönelik performanslarımız tescil edilmiş oluyor. Hız kesmeden hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.”dedi.

Rektör Savaş, “Yeni Türkiye’nin 2023 ve 2053 hedefleri doğrultusunda adımlar atıyoruz. Uluslararasılaşmanın en önemli göstergelerinden biri olan ‘Uluslararası Sıralamalar’da yer almamız doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Geçtiğimiz yılWebometrics Dünya Üniversiteleri sıralamasında; Türkiye’deki üniversiteler arasında 89’uncu sırada ve Dünya sıralamasında 3 bin 085’inci sırada yer aldık.SCImago sıralamasına dâhil edilen Uşak Üniversitesi, bu sıralamada yer alan 3 bin 896 yükseköğretim kurumu arasından dünya sıralamasında 637. olarak ilk 1000 üniversite arasına girdi. Dünya genelinde "En yeşil kampüsler" sıralaması olan UI GreenMetric’tede ilk bin üniversite arasına girerek, 758. Olduk. Ayrıca üç bilim insanımız, Dünyadaki En Başarılı Bilim İnsanları listesinde yer aldı. Şimdi de THE ImpactRankings sıralamasına girmeye hak kazandık. Bu başarılar Uşak Üniversitesi ailesinin çalışmalarının ürünüdür.”diye konuştu.

Yorumlar (3)
Öğrenci 2 yıl önce
Ulaşıma el atın üniversite ye üniversite içi king hattı yapın surekli belediye değil üniversite yönetimi sürekli öğrenci nin ulaşımı için belediye görüşüp öğrenci abonman çıksın örnek afyon belediye kartı sisteme geçecek elbet belediye halk otobüslerinin yenilenmesi icin başvuru yapın üniversite yönetimi olarak model eski mi koltuk eski mi temiz mi ilgilenen yok uşak belediyesi kendi halk otobüsünü alsa daha iyi olacak
Harun Gök 2 yıl önce
Üniversite ulaşımı için Metrobüs devreye sokulması niye kimsenin aklına gelmez? Doğu-Batı arasunda iki Metrobüs git gel, Üniversite - Hastane arası düz Hat. Al sana çözüm. Neden Vatandaşın Fikirleri Bekediye tarafından önemsenmez? Bunun yapılması için illada Devlet Başkanı Erdoğanın Uşak'a gelip söylemesi mi lazı[email protected]
öğrenci 2 yıl önce
Türkiyede kaçıncı sıradasınız ?