Uşak Manavlar Odası seçimlerinde büyük şok

Mehmet Işık’ın kazandığı Uşak Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlık seçimlerine yapılan itiraz kabul edildi. Uşak Merkez İlçe Seçim Kurulu, İsmet Kızılay tarafından yapılan itirazı değerlendirdi ve oda başkanlığını en çok oy alan ikinci aday İsmet Kızılay’a verdi.
Uşak Manavlar Odası seçimlerinde büyük şok

Uşak Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı seçimlerine 5 aday blok liste ile yarıştı. Seçimlerde; Mehmet Işık 338 oy, eski başkanlardan İsmet Kızılay 126 oy, Musa Altıntaş 123 oy, Özdemir Ayhan 60 oy ve Orhan Altıntaş 35 oy aldı.

Seçimlerde 2. sırada kalan İsmet Kızılay Uşak Merkez İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti.

Kızılay itiraz gerekçesinde; “Mehmet Işık’ın denetimli serbestlikten yararlandığını seçilme yeterliliğinin olmadığını” belirtti.

Kızılay’ın itirazını değerlendiren Merkez İlçe Seçim Kurulu; İsmet Kızılay’ın itirazının kabulüne, Süresi içerisinde yapılan itiraz neticesinde seçilme yeterliliğini taşımadığından Mehmet Işık’ın seçilmişliğinin iptaline, Mehmet Işık’tan sonra en çok oy alan İsmet Kızılay’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmişliğinin tespitine ve yönetim, denetim ve diğer kurulların aynen kalması yönünde karar aldı.

İlgili Haberler